Брифінг Максима Козицького: ТЕЗИСНО ПРО ГОЛОВНЕ

Голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький надав оперативну щодо ситуації в області. Отже, коротко про головне:

ГУМАНІТАРНІ КОРИДОРИ, ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА

Львівщина і надалі залишається тилом і тилові функції ми маємо виконувати якісно. Організовані гуманітарні коридори щодо прийняття вантажів. Так, за вчорашній вечір прийнято більше 50-ти фур з гуманітарною допомогою.

ПОТРЕБИ

На цей момент є потреба в складських приміщеннях по території Львівської області. Адже ми чекаємо, що гуманітарних грузів буде набагато більше. На сьогодні зосереджено 35 TIRів, які готові перевозити вантажі. Також потрібні додаткові машини.

При адміністрації діє штаб, де зібрані всі потреби і цивільні і військові. Є рахунки на які можна перекидати кошти, є потреби які просто треба забезпечити.

КОРДОН

Лише за вчорашній день через кордони з Львівською областю пройшло більш як 54 тисячі людей. Загальна кількість за 4 дні понад 150 тисяч людей.

Ми намагаємось розвантажити кордони: 5 додаткових поїздів йде в сторону Польщі з вокзалу. Там само добираються поїзди, які йдуть на Закарпаття, а вже звідти люди їдуть в Словаччину.

Ситуація на кордонах – складна, 25-30 кілометрові черги. На кожному з пішохідних пунктів пропуску 1,5-2 тисячі людей. Можна сказати, що їх стало у два рази менше, але все рівно це дуже велика кількість. Максимальна кількість піших переходів відкриті там, де їх ніколи не було.

За вчора було розставлено більше ніж 50 біотуалетів, 15 пунктів обігріву.

Відтак, намагаємось вирішити цю ситуацію. Людей просимо зупинятись на Львівщині. Ми забезпечуємо їх речами першої необхідності, продуктами і можливістю переночувати.

На сьогодні 38 тисяч людей розселено: 8 тисяч – це в комунальні й державні заклади і понад 30 тисяч це приватний сектор.

ДОДАТКОВА БРИГАДА

Сьогодні ми отримаємо наказ на створення додаткової бригади 125 територіальної оборони. Тому від сьогодні військкомати будуть готові приймати добровольців, які будуть записані в територіальну оборону Львова. Це теж велика кількість людей, тому просимо зголошуватись.