Питання утилізації відходів засобів захисту рослин (ЗЗР) є надзвичайно актуальним для розвитку сталого та екологічно свідомого сільського господарства, адже тару з-під ЗЗР аграрії можуть просто викидати, від чого підвищується ризик забруднення довкілля та негативно впливати на здоров’я людей.

Пілотний проєкт «Агро Варта» має на меті запровадження культури відповідального поводження з використаною тарою з-під засобів захисту рослин, та впроваджується провідними світовими виробниками засобів захисту рослин, які об’єдналися на платформі Європейської Бізнес Асоціації.

Проєкт офіційно підтримують Міністерство економіки України, Міністерство аграрної політики та продовольства України та Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів України.

Учасники проєкту зазначають, що аграрії отримують можливість швидко, просто і безкоштовно утилізувати і переробити тару з-під ЗЗР, з дотриманням усіх законодавчих норм та піклуючись про безпечне майбутнє довкілля як екологічно відповідальне господарство.

Станом на зараз, у межах  реалізації проєкту, впроваджено електронну платформу за допомогою якої можна подавати заявки на збір та переробку тари з-під ЗЗР в онлайн форматі (http://agrovarta.org/) та в результаті тендеру відібрано компанії, які безкоштовно для кінцевих користувачів забезпечуватимуть повний цикл поводження з тарою з-під ЗЗР компаній-учасників проєкту.

Більш детальніше про реалізацію проєкту можна дізнатися у контактної особи Європейської Бізнес Асоціації, Марини Шимкус за номером телефону 067 400 90 16.