Програма “Доступні ліки” продовжує діяти в Україні навіть в умовах воєнного стану. Уряд спростив вимоги для отримання препаратів за програмою реімбурсації, щоб кожна людина із хронічними захворюваннями на території України мала доступ до безоплатного лікування.
Важливі зміни:
На період дії воєнного стану “Доступні ліки” та інсулін можна отримати як за електронним, так і за паперовим рецептам. Якщо лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я, то він створює електронний рецепт. Якщо ні – виписує паперовий. Аптеки, що мають договір з НСЗУ, отримують відшкодування від НСЗУ за відпущені ліки як за електронними, так і паперовими рецептами.
Під час воєнного стану громадяни, які переїхали до безпечних місць та не мають звʼязку зі своїм сімейним лікарем, терапевтом або педіатром, можуть отримати рецепт в найближчому центрі надання первинної медичної допомоги. Укладати нову декларацію не потрібно.
Пацієнту без декларації сімейний лікар може виписати електронний або паперовий рецепт на ліки проти бронхіальної астми, діабету ІІ типу, серцево-судинних захворювань. А також на ліки від нецукрового діабету та інсулін, якщо раніше пацієнт отримав план лікування у ендокринолога.
3.Під час воєнного стану рецепти на інсуліни виписують із розрахунку на місяць лікування. Всі препарати інсуліну, що входять до Реєстру лікарських засобів і підлягають реімбурсації за Програмою медичних гарантій, доступні для пацієнтів без доплати. Це 47 лікарських засобів.
Під час дії воєнного стану в рецепті на інсулін лікар може не зазначати торгові назви препаратів, а замість цього вказувати дані, заважаючи на таку класифікацію:
– інсулін людський генно-інженерний короткої дії або середньої дії;
– аналог інсуліну ультракороткої дії;
– аналог інсуліну тривалої дії;
– комбіновані інсуліни (людський генно-інженерний 30/70, аналоговий інсулін 30/70).
З рецептом потрібно звернутись до будь-якої аптеки, що має договір з НСЗУ на відповідний тип програми (Доступні ліки, Інсуліни тощо).
Знайти найближчий заклад можна на “Електронній карти аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів” https://cutt.ly/yFs9TNe.
Також дізнатись адресу можна в контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77.
Рецепти на препарати від розладів психіки та поведінки виписують психіатри, на препарати для лікування епілепсії – психіатри та неврологи.
Рецепт на інсулін та ліки від нецукрового діабету виписує ендокринолог. А також сімейний лікар, якщо раніше пацієнт отримав план лікування у ендокринолога. Рецепти на “Доступні ліки” виписує сімейний лікар, терапевт або педіатр.
Піклуйтесь про своє здоров’я кожного дня. Бережіть себе та близьких! Україна переможе!
Ще більше новин:
Підтримайте петицію про присвоєння почесного звання «Герой України» (посмертно)
З Днем підприємця!
Яким чином платник податків може надіслати через Електронний кабінет заяву про повернення помилково ...
Триває набір до новостворених штурмових бригад «Гвардія наступу»
Відбулася зустріч із керівниками ЗМІ Львівського району
Служба у справах дітей Львівської РВА інформує