k2FtbBdWr1

Як виконувати нове законодавство про старост: роз’яснення Мінрегіону

1 серпня набрав чинності Закон України №1638 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку інституту старост». З основними змінами, який несе Закон можна ознайомитись тут.

У зв’язку з цим Міністерство розвитку громад та територій України розробило Рекомендаціїта зразки документів щодо практичного впровадження положень з розвитку інституту старост. У рекомендаціях детально розглянули положення Закону та визначили, які саме дії/рішення необхідно здійснити/прийняти органам місцевого самоврядування на його виконання.

«Органам місцевого самоврядування дуже важливо сьогодні привести у відповідність до вимог нового законодавства діяльність старост та забезпечити їх роботу усіма необхідними ресурсами. При цьому слід зважати на можливість надання старостами базового набору адміністративних послуг для зручності мешканців відповідних територій» – зазначив заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Вадим Табакера.

Так, відповідно до положень нового Закону за рішенням органу, який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг, надання адміністративних послуг та/або виконання окремих завдань адміністратора, пов’язаних з наданням адміністративних послуг, отриманням заяв та документів, видачею результатів надання адміністративних послуг, може здійснюватися старостою.

Ця зміна фактично закріплює повноваження старости, передбачене оновленим пунктом 4 частини 5 статті 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Також пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону передбачено, що сільські, селищні, міські ради у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом мають забезпечити утворення старостинських округів відповідно до статті 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Це означає, що сільські, селищні, міські ради, на території яких не були утворені старостинські округи, мають забезпечити їх утворення у строк до 01.11.2021 з урахуванням вимог статті 54-1 Закону (кількість жителів округу має бути не менше 500 осіб), а ті місцеві ради, на території яких були утворені старостинські округи, які не відповідають цим критеріям, повинні привести їх у відповідність у зазначений термін.