k2FtbBdWr1

Як захистити себе від кривдника: у Львові стартував соціальний форум «ДІЙмо разом проти насильства»

«ДІЙмо разом проти насильства». Саме під такою назвою сьогодні у Львові розпочався ІІ обласний форум з питань запобігання та протидії насильству. Під час заходу учасники та спікери з’ясують причини виникнення насильства та розкажуть про те, як захистити себе від кривдника.

У межах заходу з вітальними словами до усіх присутніх звернулися: заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний, генеральний директор Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Міністерства соціальної політики Руслан Колбаса, заступниця голови Центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало. 

«Цей форум – місце для публічного обговорення проблеми, з якою зіштовхується кожна п’ята в Україні сім’я. Ще 10-15 років тому тема домашнього насильства хоч і не була табуйована, однак залишалась лише на рівні побутового обговорення. Як тільки про неї почали активніше говорити й описувати у засобах масової інформації, суспільство стало помічати проблему гендерного насильства  в країні та шукати способи протидіяти цьому. В Україні надзвичайно важливий жіночий вплив на власну культуру, науку. Публічне управління. Що є передумовою впевненості у вирішенні цього питання. Головне завдання, яке постає перед нами сьогодні – об’єднати зусилля влади, громадських організацій, правоохоронних органів у протидії цьому ганебному явищу, – зауважив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.

Форум поділили на чотири сесії, кожну з яких присвятили окремій темі. На початку присутні почують реальні історії жінок, які постраждали від домашнього насильства та вислухають психологинь, котрі працюють з потерпілими жінками або ж самі опинились у схожій ситуації.

Під час наступної сесії разом з представниками підрозділів Національної поліції, місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги області, Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції та адвокатом обговорять правовий захист постраждалих: куди звертатись і як діяти у ситуації насильства.

Третя сесія стосуватиметься теми соціальних послуг та соціального захисту постраждалих. Спікерами стануть фахівці профільних департаментів Львівської ОДА, служби у справах дітей тощо.

У підсумку Форуму учасники дізнаються більше про реабілітацію та ресоціалізацію (адаптація до життя в новому товаристві) постраждалих осіб, що стане темою останньої сесії.

Форум присвятили початку Всеукраїнської акції «16 днів проти гендерно зумовленого насильства». Нагадаємо, учора з цієї нагоди будівлю Львівської облдержадміністрації підсвітили помаранчевим – символічним кольором на знак протидії насильству.

Spread the love