Якщо ваша родина етнічні росіяни й усі ваші пращури володіли лише російською, то зараз саме час особисто вам започаткувати нову родинну традицію

Кілька порад щодо того, як полегшити собі перехід на українську:

1.Не соромтеся того, що ви наразі не надто досконало вмієте говорити українською.
Якщо ви не робитимете це регулярно, то ваше вміння НІКОЛИ не вдосконалиться. Єдиний спосіб оволодіти мовою – це регулярно її застосовувати. Що більше ви говоритимете українською, то легше й краще вам це вдаватиметься.

1. Більше читайте українською та переглядайте фільми з українським дубляжем, тим паче, що професійний український дубляж є набагато кращим за російський.
  2. Якщо вам психологічно важко одразу перейти на тотальне спілкування українською, робіть це частково та/або поступово (почніть спілкуватися українською в себе в родині, або серед найближчих друзів)
  3. Якщо не можете українізуватися самі, українізуйте своїх (майбутніх) дітей.
    Купуйте їм українські дитячі книжки, показуйте україномовні мультики, тощо.
    Віддайте їх до українського садочку, школи, класу. Всіляко плекайте їхню любов та повагу до української мови, історії, традицій, культури.
  4. Коли ви за кордоном, розмовляйте лише українською. Тоді вас не переплутають з росіянами, яких в світі зараз люблять ще менше, ніж раніше. Не будьте схожим на «русо-турісто !»
  5. Почніть писати виключно українською. Наприклад ділові листи, або у твітері.
  6. Крім того, українізуйте речі навколо себе:
  • змініть інтерфейс телефона, інших ґаджетів, комп`ютера, веб-сайтів і соцмереж на українську.