Гостей та жителів Львівщини запрошують пройти  еколого-пізнавальним маршрутом Головного Європейського вододілу у Яворівському національному парку, де можна побачити:

  • мальовничий «хребет», де річки регіону Розточчя розпочинають свій шлях та несуть свої води в басейни Чорного і Балтійського морів;
  • поселення притаманні цьому регіону за схемою: двір – дворище – урочище – присілок – село – громада, яка походить від давньоруської дворищевої системи сільських поселень;
  • урочище Мочари в межах, якого знаходиться відпочинковий осередок «Оселя Розточчя», де на пагорбах випасаються коні, нащадки диких коней тарпанів.

Територія Розташована на стику трьох флористичних областей – Карпат, Полісся та Поділля. Також тут діє проєкт «В гостях у пасічника», де можна почастуватися продуктами бджільництва.

Яворівський національний природній парк – створений з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових і унікальних лісостепових ландшафтів та інших природних комплексів в районі Головного європейського вододілу.

Детальніше про унікальні природні надбання, про анонси та події в межах Яворівського національного парку можна знайти на сторінці у парку у Фейсбуці (https://www.facebook.com/yavorivskiynpp) .

Нагадаємо, у парку зараз реалізують міжнародний проєкт «Ровелове Розточчя», в межах якого триває  будівництво та облаштування еколого-просвітницького візит-центру, а також ознакування міжнародного велосипедного шляху R-60, що веде до кордону з Польщею на митних перетинах Рава-Руська та Гребенне. Загальна протяжність шляху 160 км по території Львівської області і 187 км по території польського прикордоння.

Візит-центр створюють з метою проведення еколого-просвітницьких акцій та збільшення туристичних потоків на Яворівщину. Він складатиметься з двох частин:

  • хостел для велотуристів;
  • конференц-зал для проведення різноманітних заходів та зустрічей на природоохоронну тематику.