У Львові стартував 5-й Міжнародний фестиваль класичної музики «LvivMozArt»

Сьогодні у Львівській національній опері відбувся концерт-відкриття 5-го Міжнародного фестивалю класичної музики «LvivMozArt».

Цьогорічний фестиваль приурочений до 230-ї річниці з дня народження Франца Ксавера Моцарта – педагога, піаніста, композитора, який значну частину свого життя прожив у Львові, сина Вольфанга Амадея Моцарта.

Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький взяв участь у відкритті фестивалю та вручив подяку його співорганізаторці, всесвітньо відомій диригентці Оксані Линів.

«Насамперед я хочу привітати пані Оксану Линів з нагородою – орденом княгині Ольги ІІ ступеня, який вчора вона отримала з рук президента до дня Незалежності. Знаю, що за Вашим всесвітньовідомим диригентським іменем стоїть величезний об’єм освіти, роботи,  і репетицій.  Дякую, що впевнено і яскраво наносите Україну на культурну мапу світу.

Впевнений, не тільки Львівщина, а й весь музичний світ вдячний  вам за повернення в історію музики сина великого Вольфганга Моцарта – Франца Ксавера, який був також несправедливо призабутий.

«LvivMozArt» – це вже своєрідний бренд і культурний магніт Львова, який відкриває світові українські таланти. Ми  тішимося, що саме на Львівщині проходить один з найпотужніших фестивалів класичної музики в Європі. «LvivMozArt» не лише популяризує класичну музику, він виводить її за межі традиційних концертних залів і доводить, що класика не знає кордонів і може звучати усюди», – зазначив Максим Козицький.

Зірки класичної сцени у супроводі Симфонічного оркестру Львівської опери виступили під батутою всесвітньовідомої диригентки Оксани Линів. На сцені також виступили прима Саксонської державної опери Юлія Марія Дан, лавреат престижних конкурсів та соліст європейських сцен тенор Михайло Малафій, контратенор Станіслав Цема, а також солісти Львівської опери Лілія Нікітчук, Маріанна Цвєтінська та Володимир Шинкаренко.

Саме на сьогоднішньому концерті можна було почути виконання віднайденої Першої кантати Франца Ксавера Моцарта, яку понад 200 років вважали загубленою.

Фестиваль «LvivMozArt» триватиме до 29 серпня. З повною програмою заходів можна ознайомитися на сайті фестивалю – https://lvivmozart.com/