“З початку року експорт товарів Львівщини зріс на понад 30%”, – Максим Козицький під час воркшопу для підприємців

Сьогодні підприємці області взяли участь у воркшопі “Інструменти державної та регіональної  підтримки експортної діяльності  на Львівщині”.

Учасників привітав очільник області Максим Козицький, який зазначив, що за результатами першого півріччя 2021 року, ми вже маємо збільшення експорту товарів і послуг Львівської області на 30-34,2%, у порівнянні з тим самим періодом 2020 року. Це означає поступове відновлення галузі.

“У 2018-му році  Львівська ОДА створила службу підтримки експортера. Наразі експерти області супроводжують 150 підприємств. Пандемія COVID-19 викликала кризу практично у всіх галузях, зокрема призупинила зростання і в експортному напрямі малого та середнього бізнесу. Курс на європейську інтеграцію дозволив нашій державі запуск поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі з ЄС. Завдяки цьому кожного року експорт у країни Європейського Союзу Львівської області зростає і становить 80,2 % від загального обсягу експортованої продукції”,- зазначив Максим Козицький.

А також наголосив, що є проблемні питання тарифних квот стосовно певних товарів, які можуть постачатися у визначених обсягах за нульовою ставкою, а також сертифікації продукції.

“На цей час Кабінет Міністрів проводить перемовини з Єврокомісією, щодо укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА) так званого промислового безвізу, а також збільшення квот на товари для українських експортерів. Сьогодні ми організували цей воркшоп для того, щоб презентувати ключові інструменти та нові можливості підтримки експортної діяльності на державному на регіональному рівні почути практичні кейси успішних експортерів”, – додав голова Львівської ОДА.

Під час  воркшопу обговорили питання підтримки експорту на регіональному та державному рівнях, розвиток нових можливостей експортерів на ринках ЄС, а також практичні поради та кейси від наявних експортерів Львівської області.

Зокрема учасники поспілкувались про:

• інструменти підтримки експорту як на рівні держави, так і на рівні регіону;
  • можливості для експортерів в рамках презентації діяльності ПрАТ “Експортно-кредитного агентства”;
  • як експортеру запустити ефективний механізм підкорення нового ринку;
  • умови сертифікації.

Зазначимо, захід організував департамент економічної політики облдержадміністрації.