k2FtbBdWr1

З початку цього року в Україні усиновлено 213 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Станом на сьогодні в Україні є 66552 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких 61138 дітей виховуються в сімейних формах виховання.

У 2023 році було усиновлено 213 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, всі вони є громадянами України.

Наразі на обліку перебуває 14673 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які очікують на усиновлення, а кандидатів на усиновлення є лише 1459. Тож, з метою захисту прав та інтересів дітей, українське законодавство внесло необхідні зміни, які дозволяють родичам та іншим особам з близькими стосунками (сусідам, знайомим) усиновлювати дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання їх у своїй сім’ї. Також діти, які залишилися без батьківського піклування, можуть тимчасово переселятися до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

Під час дії воєнного стану в Україні, була успішно проведена евакуація дітей з 276 закладів, про що повідомлено службами у справах дітей. За даними моніторингу, 47 закладів уже повернулися із евакуації на місця, у тому числі 26 установ в межах країни та 21 заклад, із числа переміщених за кордоном.

Однак, 215 закладів інституційного догляду та виховання, включаючи 3 242 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, залишаються евакуйованими.

За межами України виховуються 2969 дітей, які перебувають у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. Загалом, згідно з даними ЄІАС «Діти», було евакуйовано 11496 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у прийомних сім’ях та дитячих будинках за кордоном.

Держава продовжує робити все можливе, щоб забезпечити безпеку та добробут всіх дітей під час конфлікту.