За 2023 рік у Львівській області у понад 7 тисяч осіб вперше діагностували рак

Всього на обліку перебуває 79 695 хворих на рак.

У області тривають дні обізнаності про онкологію. Лікарі радять не нехтувати
щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я.
Всього на обліку перебуває 79 695 хворих на рак, з них за 2023 рік первинних
пацієнтів – 7975. У більшості випадків хворобу вдалось діагностувати на ранніх
стадіях.
За словами фахівців, медична галузь досягла значних успіхів у лікуванні раку. Проте,
це захворювання продовжує залишатися глобальною проблемою охорони здоров’я,
тому вкрай важливо регулярно обстежуватись. Певні види раку є більш поширеними,
а деякі мають загальний вищий рівень смертності в усьому світі. Серед чоловіків до
трійки найпоширеніших онкологічних захворювань належать рак легень, простати та
колоректальний рак, а серед жінок – рак грудної залози, легень та колоректальний
рак. Зростання пов’язане з поганим харчуванням, курінням, недостатньою обізнаністю населення та недбалим ставленням до вчасного скринінгу.
 «Сучасні методи діагностики дають більше шансів хворому та дозволяють розпочати
лікування рано і ефективно. Адже вчасна діагностика раку — це, мабуть, найважливіше, що ми можемо зробити, аби збільшити кількість людей, які побороли онкологію. Більшість видів цього захворювання не мають чітких ознак і певних характерних проявів. Можна з упевненістю сказати, що сьогодні лікарі мають більше діагностичних інструментів, ніж будь-коли раніше, однак на пізніх стадіях рак набагато важче лікувати і його симптоми легко залишаються непоміченими», – повідомила директорка департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Наталія Літвінська.
Нагадаємо, що за 2023 рік фахівці діагностували І-ІІ стадії хвороби у 3679 мешканців
області, ІІІ стадію – у 1401 людини, IV стадію – у 1530 осіб, стадію «in situ» – у 155 випадках.