k2FtbBdWr1

«За останню добу на Львівщині провакцинували 5735 осіб», – Орест Чемерис

Україна переходить до п’ятого етапу вакцинації, на якому щеплюють усіх охочих віком від 18 років. Для отримання щеплення необхідно звернутися до сімейного лікаря та вакцинуватися у будь-якому пункті щеплення, що працюють у будні дні.

Як розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Орест Чемерис, за останню добу на Львівщині провакцинували 5735 осіб.

«Загальна кількість провакцинованих в області осіб – 265 107, з них другою дозою – 94 405 осіб. На Львівщині працює 171 пункт щеплення, у вихідні дні продовжуватимуть працювати центри масової вакцинації. Також зазначу, що вчора Львівщина отримала 64 350 доз вакцини «Moderna», які зараз використовуватимуть для вакцинування організованих колективів», – розповів Орест Чемерис.

«Якщо говорити про динаміку звернень за медичною допомогою, а також за тенденціями госпіталізації, то ці показники знаходяться на попередньому  рівні – 15-18 осіб госпіталізують щоденно. Усі опорні лікарні працюють в повноцінному режимі. Враховуючи погіршення епідситуації у  деяких країнах Європи, ми наголосили керівникам закладів охорони здоров’я, де госпіталізують хворих на ковід, про необхідність готуватися до можливого збільшення кількості пацієнтів. Мова йде про чотирнадцять закладів, які мають відповідне обладнання, кисневе забезпечення, навчений кадровий потенціал з досвідом лікування хворих на ковід. Не виключено, що  збільшення кількості хворих може бути вже за два-три тижні», – зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Як розповів регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині Олег Когут, вже цієї п’ятниці усі охочі зможуть отримати щеплення вакциною «Moderna» – у центрах вакцинації у ТЦ «Форум Львів» та Центрі Довженка. Графік роботи центрів додатково повідомлять.

«Наявні на Львівщині дози вакцин «Astra Zeneca» та «Pfizer» зараз використовують для щеплення осіб, що очікують на другу дозу цих вакцин. Вакциною «Coronavac» щеплюють у і пунктах вакцинації, і в центрах масової вакцинації населення», – зазначив Олег Когут.

З пунктами вакцинації Львівщини, що працюють у будні дні, можна ознайомитися за посиланням. Про графік роботи центрів масової вакцинації цими вихідними у департаменті охорони здоров’я повідомлять додатково.