29 травня 2021 на стадіоні «Арена Львів» розпочне роботу перший в Україні центр вакцинації населення. Там, зможуть провакцинуватись особи, старші  60 років, котрі зареєструвались у додатку «Дія». Про це повідомив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.

«Вакцинуватимуть у суботу та неділю з 10-ої до 19-ої години. Дві бригади працюватимуть до обіду (10:00-15:00), інші дві – після обіду (15:00-19:00). Планують щепити до тисячі осіб за ці вихідні. Щеплення проводитимуть китайською вакциною CoronaVac. Нагадаю, що проведення щеплень осіб з додатку «Дія» у Центрах вакцинації у вихідні дні – це пілотний проєкт МОЗу, який реалізується за дорученням Президента України. Проєкт стартує на разі у трьох містах України – у Львові, Києві та Одесі!», – зазначив Максим Козицький.

Окрім того, як розповів Олег Когут, регіональний координатор з питань вакцинації проти корона вірусної інфекції у Львівській області, щеплення проводитимуть китайською вакциною CoronaVac. Ця вакцина є інактивованою, тобто, діє, використовуючи вбиті частинки вірусу, тренуючи таким чином імунітет. Такий спосіб виготовлення вакцини активно використовується для щеплень проти багатьох хвороб, зокрема, так діють вакцини проти дифтерії, гепатиту B і поліомієліту. Перевозити та зберігати вакцину можна при температурі 2-8°C. Вакцина CoronaVac випускається в однодозових флаконах.

Новостворений центр матиме все обладнання для проведення таких щеплень. За дотриманням усіх встановлених заходів щодо запобігання поширенню COVID-19 (носіння масок, дотримання фізичної та соціальної дистанції, використання дезінфікуючих засобів для рук тощо) будуть слідкувати відповідальні особи та волонтери.

«Станом на зараз ведуться підготовчі роботи щодо організації Центру. Вже створена група осіб, які обдзвонюватимуть мешканців міста та області, старших 60 років, зареєстрованих у додатку «Дія». Вакцинація – це єдиний шлях здолати пандемію вже зараз, а не чекати далекого майбутнього», – наголосив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.