k2FtbBdWr1

Захист постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи – серед пріоритетів роботи департаменту соцзахисту

Соцзахист Чорнобиль

26 квітня виповнюється 35 років з моменту екологічної трагедії світового масштабу на Чорнобильській АЕС. І сьогодні Львівщина разом з усією Україною вшановує пам’ять людей, які загинули внаслідок неї.

Як інформує департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, сьогодні в області налічується 7648 осіб, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС. Серед них статус учасників ліквідації мають 3808 осіб, статус потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи – 3266 осіб (зокрема і 1266 дітей) та статус дружин/чоловіків, опікунів дитини померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою, мають 574 особи.

Відтак, у межах реалізації регіональної ініціативи з питання забезпечення житлом осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи (віднесених до категорії 1), на умовах співфінансування у 2021 році з обласного бюджету передбачено фінансування у розмірі 1 млн. грн.

Також бюджетом області на 2021 рік передбачені видатки на пільгове медичне обслуговування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (пільгове зубопротезування та пільгове придбання ліків) у сумі 4 млн. грн.

Крім того, передбачені кошти на соціальний захист осіб даної категорії з державного бюджету. Відтак, на виплату компенсацій, допомог та надання пільг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 25,8 млн. грн. На виплату грошової компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування затверджено кошти у розмірі 13,340 млн. грн. На санаторно-курортне лікування та виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, віднесених до категорії 1 та дітей-інвалідів, інвалідність яких  пов’язана з Чорнобильською катастрофою, – 4,1 млн. грн. Зокрема в області цим коштом заплановано оздоровити 498 осіб у тому числі 4 дитини з інвалідністю.

«Минає 35 років від дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції, і сьогодні люди, чиє життя ця трагедія поділила на «до» та «після», повинні відчувати підтримку та турботу. Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є одним із пріоритетних напрямів роботи департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. Дякуємо за подвиг, і вічна пам`ять героям, що віддали своє життя у боротьбі з цією величезною техногенною катастрофою», – зазначив директор департаменту Віктор Степанюк.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

ОСББ області отримують відшкодування за кредитами на заходи з енергомодернізації
Львівська філармонія запрошує на онлайн-концерти
Медики нагадують про необхідність планової вакцинації дітей та дорослих від інфекційних хвороб
Продовжується виплата заробітної плати шахтарям області
На Львівщині зафіксовано 94 нових випадки захворювання на коронавірус
Львівська національна філармонія імені М. Скорика запрошує на концерт до Дня Матері