Захист постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи – серед пріоритетів роботи департаменту соцзахисту

Соцзахист Чорнобиль

26 квітня виповнюється 35 років з моменту екологічної трагедії світового масштабу на Чорнобильській АЕС. І сьогодні Львівщина разом з усією Україною вшановує пам’ять людей, які загинули внаслідок неї.

Як інформує департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, сьогодні в області налічується 7648 осіб, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС. Серед них статус учасників ліквідації мають 3808 осіб, статус потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи – 3266 осіб (зокрема і 1266 дітей) та статус дружин/чоловіків, опікунів дитини померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою, мають 574 особи.

Відтак, у межах реалізації регіональної ініціативи з питання забезпечення житлом осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи (віднесених до категорії 1), на умовах співфінансування у 2021 році з обласного бюджету передбачено фінансування у розмірі 1 млн. грн.

Також бюджетом області на 2021 рік передбачені видатки на пільгове медичне обслуговування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (пільгове зубопротезування та пільгове придбання ліків) у сумі 4 млн. грн.

Крім того, передбачені кошти на соціальний захист осіб даної категорії з державного бюджету. Відтак, на виплату компенсацій, допомог та надання пільг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 25,8 млн. грн. На виплату грошової компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування затверджено кошти у розмірі 13,340 млн. грн. На санаторно-курортне лікування та виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, віднесених до категорії 1 та дітей-інвалідів, інвалідність яких  пов’язана з Чорнобильською катастрофою, – 4,1 млн. грн. Зокрема в області цим коштом заплановано оздоровити 498 осіб у тому числі 4 дитини з інвалідністю.

«Минає 35 років від дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції, і сьогодні люди, чиє життя ця трагедія поділила на «до» та «після», повинні відчувати підтримку та турботу. Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є одним із пріоритетних напрямів роботи департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. Дякуємо за подвиг, і вічна пам`ять героям, що віддали своє життя у боротьбі з цією величезною техногенною катастрофою», – зазначив директор департаменту Віктор Степанюк.

Розповісти у соціальних мережах

ОСББ області отримують відшкодування за кредитами на заходи з енергомодернізації
Львівська філармонія запрошує на онлайн-концерти
Медики нагадують про необхідність планової вакцинації дітей та дорослих від інфекційних хвороб