Захист сім’ї, протидія торгівлі людьми та легалізація трудової міграції: ключові теми засідання Координаційної ради

У Львівській РДА відбулося засідання Координаційної ради з питань підтримки сім’ї, гендерної рівності, протидії торгівлі людьми та запобігання насильству в сім’ї. У ньому взяли участь представники управління соціального захисту населення, служби у справах дітей, відділу охорони здоров’я Львівської райдержадміністрації, профільні представники територіальних громад Львівського району, районних управлінь поліції Головного управління Національної поліції України у Львівській області, Львівського обласного центру зайнятості.

Актуальні питання

Нелегальна зайнятість, трудова міграція та протидія торгівлі людьми:

Рада обговорила шляхи інформування цільових груп та незайнятого населення про ризики нелегальної трудової міграції та торгівлі людьми.

Розглянуто можливості отримання мікрогрантів для започаткування або розвитку власної справи як альтернативу нелегальній трудовій міграції.

Підкреслено актуальність питання легалізації трудової міграції для захисту прав трудових мігрантів та запобігання їх експлуатації.

Насильство в сім’ї:

Проаналізовано ситуацію в громадах щодо фактів вчинення насильства в сім’ях.

Обговорено роботу з потерпілими від насильства та кривдниками.

Вдосконалення національного механізму протидії торгівлі людьми:

Представниці ГО «Центр «Жіночі перспективи» презентували проект «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють діяльність у сфері протидії торгівлі людьми у Львівській області». Учасники засідання ознайомилися з оновленим механізмом взаємодії та його практичним застосуванням.

Важливість

Засідання Координаційної ради сприяло:

Обміну інформацією та кращому координації зусиль різних.

Визначенню пріоритетних напрямків роботи.

Підвищенню ефективності протидії торгівлі людьми, захисту прав трудових мігрантів.

Попередження насильства в сім’ї.

Координаційна рада продовжує роботу над вирішенням актуальних проблем у сфері підтримки сім’ї, гендерної рівності, протидії торгівлі людьми, запобігання бездомності та попередження насильства в сім’ї.