Зміни до «карантинної» постанови не посилюють обмеження, а деякою мірою їх послаблюють, — Денис Шмигаль

_1631623553_613x321_3_0_nw

Якщо всі українці свідомо й відповідально підійдуть до питання вакцинації, то локдаун Україні буде не потрібен. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час прес-конференції 14 вересня.

«На сьогодні в Україні наявні 10 млн доз вакцини. Українцям доступні чотири види. Ми зробили близько 11 млн щеплень. Понад 5,9 млн осіб вакциновані. З них 4,8 млн — щеплені двома дозами. До кінця року ми плануємо вакцинувати 70% дорослого населення, тобто наразі від запланованого щеплені 25%», — відзначив очільник Уряду.

Денис Шмигаль наголосив на важливості вакцинації максимальної кількості дорослого населення саме цього року, оскільки усі країни готуються до можливої ревакцинації наступного року. Він підкреслив, що Міністерство охорони здоров’я справляється із завданням — щотижня робиться майже 1 мільйон щеплень.

Прем’єр-міністр також повідомив, що в оновленій «карантинній» постанові змінюється підхід до обмежень у червоній та жовтій зонах.

«Постанова не посилює обмеження, а деякою мірою навіть послаблює. На сьогодні держава дала змогу всім громадянам вакцинуватися. Тож ми дозволяємо роботу закладів у жовтій або червоній зоні, за умови, що колектив і відвідувачі матимуть ковід-сертифікати. Це нормальні умови для того, щоб не блокувати економіку, не закривати школи й садочки, не переривати навчальний процес, не зменшувати ВВП й надходження в бюджет», — зазначив Глава Уряду.

Денис Шмигаль підкреслив, що в держави є два завдання: врятувати людей і не допустити падіння економіки. Саме тому нові підходи до карантину, за його словами, убезпечать людей від зараження й наслідків хвороби.

Нагадаємо, вчора уряд вніс зміни до постанови № 1236 про умови карантину.

Публічним діячам та лідерам громадської думки пропонують швидше отримати вакцину від COVID-19
Більшість госпіталізованих з коронавірусом - люди молодого віку, з важкими формами пневмонії
На Львівщині СБУ проведе антитерористичні навчання (м. Жовква, с.м.т. Куликів та м. Дубляни)
Розпочато фінансування виплати пенсій за червень 2021 року