k2FtbBdWr1

Золочівську та Львівську обласну клінічну лікарню включили до переліку «ковідних» медзакладів області

Золочівську центральну районну лікарню та Львівську обласну клінічну лікарню включили до переліку закладів охорони здоров’я, які госпіталізовують пацієнтів з ковідом та підозрою на ковід. Таким чином кількість «ковідних» ліжкомісць в області складає вже 4400. Окрім того, збільшують кількість ліжок для хворих на ковід у дитячій обласній лікарні «ОХМАТДИТ» з 50 до 120. Про це на брифінгу щодо епідситуації в області розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

«Станом на сьогодні 23 заклади охорони здоров’я області включені до переліку ковідних. Золочівська районна лікарня пройшла всі необхідні процедури і завтра розпочинає прийом пацієнтів. Вона може прийняти 80 пацієнтів – це мінімум, який вимагається згідно «ковідного» пакету. Львівська обласна може прийняти 120 хворих», – зазначив Орест Чемерис.

«Якщо проаналізувати кількість виїздів бригад екстреної медичної допомоги до пацієнтів з ковід і підозрою на ковід, то щоденно їх фіксують від 180 до 210 викликів. Щодня в області госпіталізують від 280 до 350 пацієнтів. Весною ми спостерігали такий же відсоток госпіталізації», – додав очільник департаменту охорони здоров’я області.

Він також пояснив, що Львівщина може потрапити до «червоної» зони епіднебезпеки, якщо хоча би два ключових показники згідно з постановою Кабміну № 1236 буду перевищені.

Зокрема, якщо проаналізувати ключові показники захворюваності, то один з них в області вже перевищений – це кількість госпіталізованих з ковідом осіб на 100 тис населення протягом останніх 7 днів. Якщо граничний показник для переходу у «червону» зону – 60, то на Львівщині – він вже становить більше 70. Показник завантаженості ліжкомісць з киснем вже два дні перевищений і становить 65%. Якщо така ситуація спостерігатиметься і завтра, то є всі підстави для переходу області у «червону» зону. Проте це відбувається лише за рішенням державної комісії ТЕБ і НС.

«Попри такі високі показники навантежності і захворюваності, ситуація залишається контрольованою, але режим роботи є напружений і посилений. Закликаємо мешканців області до соціальної відповідальності за себе і своїх близьких. Ми повинні сумлінно дотримуватися карантинних обмежень, і якщо немає протипоказів, вакцинуватися. Постійно жити в карантині неможливо, адже, окрім здоров’я, в людини є інші соціально-економічні чинники, які не неї впливають. Ми маємо відповідати один перед одним за безпеку», – наголосив Орест Чемерис.

Він також додав, що у стаціонарах Львівщини з діагнозом «ковід» перебувають 2828 пацієнтів. З них лише 2,5% (228 осіб) вакциновані.