k2FtbBdWr1

Зручно, швидко та безпечно – Кваліфікований Електронний Підпис від ДПС

Новий час диктує нові правила для ведення бізнесу. Корисна звичка використовувати найкращі інструменти нині дорівнює вмінню укладати вигідні угоди й розвивати власну справу. Оптимізувати документообіг дає змогу кваліфікований електронний підпис, який легалізований законодавством.

Варто нагадати, що кваліфікований електронний підпис (КЕП) – це удосконалений цифровий підпис, який базується на сертифікаті відкритого ключа, з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису.

Всі електронні документи, які підписані КЕП на законодавчому рівні, є юридично значущими, а електронний підпис прирівнюється до власноручного. Електронний підпис можна використовувати для ідентифікації особи, для підписання електронних документів, подання звітності, відкриття ФОП. Аби вчасно та без проблем його отримати, в Кам’янка-Бузькій ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області провели сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Зручно, швидко та безпечно – КЕП від ДПС»

На запитання платників відповідала заступник начальника ДПІ Оксана СОЛОНИНКА.

Під час спілкування запитували, як усунути помилки, що виникають при застосування електронного підпису. Для усунення помилки «Невірний пароль або ключ пошкоджено» необхідно перевірити, чи вірно обрано файл з ключем кваліфікованого електронного підпису. Також потрібно пересвідчитись у правильності введення паролю, а саме регістр вводу паролю, мову клавіатури тощо. Варто переконатися, чи набраний пароль відповідає ключу, який використовується (наприклад, пароль до ключа бухгалтера використовується тільки з ключем бухгалтера), та чи змінювалось ім’я файлу особистого ключа.

Посадовець зауважила, якщо жодна з рекомендацій не допомогла вирішити проблему, необхідно звернутися до представництва КНЕДП ДПС, в якому були отримані кваліфіковані сертифікати, подати заяву на скасування кваліфікованого сертифіката, згенерувати новий особистий ключ та отримати відповідні йому кваліфіковані сертифікати. 

Важливо, що отримати послуги з формування кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів за довіреністю (в т.ч. посвідченою нотаріально) неможливо.

Оксана Солонинка говорила про повторне (дистанційне) формування сертифікатів і зазначила, що детальну інформацію про це можна знайти на вебпорталі Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Державної податкової служби України (https://ca.tax.gov.ua). Нагадала, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 березня 2022р. № 300 «Деякі питання забезпечення безперебійного функціонування системи надання електронних довірчих послуг» на період воєнного стану на території України та протягом місяця з дня його припинення чи скасування Кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг ДПС здійснюється автоматичне формування нових сертифікатів відкритих ключів користувачів за один день до закінчення строку чинності старих сертифікатів терміном дії на один рік. При цьому особистий ключ користувача не змінюється.

Додзвонювачі цікавилися, як отримати електронні довірчі послуги за допомогою функції «Шерінг» застосунку «Дія», чи можливо здійснити первинну процедуру реєстрації через мережу Інтернет без особистої присутності в центрі, де можна отримати форму заяви про зміну статусу кваліфікованого сертифіката відкритого ключа для блокування, скасування або поновлення кваліфікованого сертифіката відкритого ключа тощо.

На всі запитання, що надійшли під час «гарячої лінії», були надані роз’яснення в межах чинного законодавства.