Зведення Генштабу станом на ранок 12 травня

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках ситуація не змінилася. Армія білорусі посилено охороняє кордон. росіяни продовжують обстрілювати зі своєї території Чернігівську та Сумську області.
На Слобожанському напрямку противник перегруповується, щоб не допустити подальшого просування наших військ до державного кордону України.

У районах на північ від Харкова ворог обстрілює з артилерії підрозділи наших військ.
На Словʼянському напрямку окупанти перегруповують війська для поновлення наступу на Барвінкове та Слов’янськ. Туди армія рф стягнула приблизно 300 одиниць озброєння та техніки.
На Донецькому напрямку підрозділи росіян намагаються розвинути наступ Лиманському, Сєвєродонецькому, Бахмутському, Авдіївському та Курахівському напрямках. Основним завданням є встановлення повного контролю над Рубіжним, захоплення Лиману і Сєвєродонецька.
На Лиманському напрямку окупанти форсували річку Сіверський Донець. У напрямку на Сіверськ вони розпочали наступ в бік Зеленої Долини і Новоселівки. Тривають бойові дії.
На Сєвєродонецькому напрямку противник наступає у напрямку Кудряшівки та Сєвєродонецька, має частковий успіх.
На Бахмутському напрямку ворог наступає у напрямку Первомайська та Комишувахи, бойові дії тривають.
На Авдіївському напрямку противник наступає у напрямку Новобахмутівки та Новокалинового.
На Курахівському напрямку ворог наступає у напрямках Степне — Новомихайлівка, Славне — Новомихайлівка та Олександрівка — Марʼїнка. Продовжуються бойові дії.
У Маріуполі основні зусилля армії рф спрямовані на захоплення заводу «Азовсталь», який продовжують бомбити.
На Запорізьку напрямку окупанти обстрілювали позиції ЗСУ.
На Південнобузькому і Таврійському напрямках противник намагається покращити своє тактичне становище.
На Миколаївському та Криворізькому напрямках ворог продовжує артилерійські обстріли позицій українських військ. Також у районі Нової Каховки ворог готує інженерні підрозділи до наведення понтонних переправ.
На Таврійському напрямку російські війська поповнювали запаси та проводили демонстраційні дії, щоб стримати дії наших військ.
На Бессарабському напрямку обстановка суттєво не змінилася.