Зверніть увагу: другий сигнал сирени в області дозволяє вийти з укриттів

У Львівській області та місті Львів періодично лунають сирени, які повідомляють про повітряну тривогу. Населення інформують через офіційний телеграм-канал департаменту з питань цивільного захисту Львівської обласної військової адміністрації.

Дедалі частіше лунають запити від населення, які не до кінця розуміють, як саме має відбуватись процедура укриття від початку оповіщення і до його завершення.

Інформуємо! Після отримання повідомлення про відбій тривоги сирени також звучать, однак це не означає повторну небезпеку.

Отож, сигнали оповіщення цивільного захисту передаються в такий послідовності:

1. Звучання сирен. Повідомлення у ЗМІ, радіо та телебаченні, на офіційних сайтах, соцмережах, телеграм-каналі оповіщення ЦЗ про зміст події.

Наприклад: “Повітряна тривога” з відповідними інструкціями про те, як діяти. Населення ховається в укриттях.

2. Після отримання команди про те, що загроза минула знов запускаються сирени та транслюється відповідне повідомлення. Залишати укриття до отримання сигналу “Відбій повітряної тривоги” небезпечно.

3. Якщо сирени запустили випадково/помилково та ін. транслюється повідомлення «Несанкціонований запуск сирен» з роз’ясненням.

Сигнал “Повітряна тривога” транслюється на всю область та має виконуватися усіма.