k2FtbBdWr1

10 млн людей планують провакцинувати в Україні до Дня Незалежності

На черговій селекторній нараді з Міністерством охорони здоров’я обговорили строки поставки на Львівщину нових партій вакцини та порядок роботи Центрів масової вакцинації населення. Нагадаємо, окрім Львова, такі центри вже працювали в Одесі та у Києві. А з цього тижня центри починають роботу у Тернополі та Полтаві.

«Найближчими днями очікуємо прибуття на Львівщину чергових партій вакцин Astra Zeneca та Pfizer. Першу вакцину використають для щеплення осіб, щоб очікують на другу дозу цієї вакцини, а Pfizer – для вакцинування освітян, а також, залишковими дозами, осіб з першого та другого етапів вакцинації (першочергово – медиків). У Міністерстві охорони здоров’я декларують чітку мету – до Дня Незалежності в Україні мають провакцинувати 10 млн людей. У зв’язку з цим. продовжується облаштування центрів масової вакцинації та розширення їх роботи. Отже, залучається чим більше людей до вакцинації відповідно до наявної дорожньої карти і відповідно до надходжень партій вакцини», – розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Окрім того, 1 червня китайська вакцина Coronavac отримала схвалення від Всесвітньої організації охорони здоров’я. Це означає, що особи, які щеплені двома дозами цієї вакцини, можуть отримати міжнародний сертифікат про вакцинацію.

«На разі такі сертифікати можуть видавати сімейні лікарі: сертифікат видруковують з медичної інформаційної системи, засвідчують печаткою лікаря та печаткою закладу охорони здоров’я, який його видає. Це і є документ, з яким можна перетинати кордони країн, які цього вимагають. Сертифікат, який видають зараз. – не є чимось новим. Він передбачений міжнародними медико-санітарними правилами 2005 р. Раніше такі сертифікати видавали, коли вакцинували людей від жовтої лихоманки. Допоки не запровадять міжнародний паспорт вакцинації, форма сертифікату буде така, яку формує медична інформаційна система», – пояснила керівниця Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко.

Вона також зазначила, що Центр вакцинації на Арені «Львів» працюватиме у такому ж порядку і режимі, як і минулими вихідними. Проте, додатково до вакцинації залучать ще дві бригади. Пріоритет – особи зі списку очікування додатку «Дія», віком від 60 років. Проте, приїжджати на вакцинацію можуть і особи з цього списку молодшого віку, навіть якщо їм попередньо не телефонували.

«Додаткові медичні бригади залучені саме з розрахунком того, що кількість бажаючих вакцинуватися буде збільшуватися. При необхідності в процесі роботи екстрено залучать до проведення вакцинування додаткових медпрацівників», – зазначив регіональний директор з вакцинації від коронавірусної інфекції Олег Когут.