11 листопада – Міжнародний день енергозбереження

Щорічно, 11 листопада, у світі відзначають Міжнародний день енергозбереження. Його основна мета – привернути увагу влади та громадськості до раціонального використання ресурсів та розвитку поновлюваних джерел енергії.

Запровадили свято за ініціативи міжнародної екологічної мережі «Шкільний проект з використання ресурсів та енергії» (SPARE) у квітні 2008 року.

У міжнародний День енергозбереження в усіх країнах, де відзначають це свято, проходять заходи, спрямовані на інформування людей про способи енергозбереження та існуючі відновлювані джерела енергії.

Зазначимо, що в області діє Комплексна програма підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки.

Вона передбачає механізми стимулювання населення до підвищення рівня енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії, а також впровадження заходів з підвищення енергоефективності в бюджетних установах обласного підпорядкування.

«Завдяки енергоефективним заходам родини можуть забезпечити тепло і затишок у своїх оселях, а також заощаджувати чималі кошти на комунальних платежах. Впровадження проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики сприяє зміцненню енергетичної безпеки області та країни вцілому, а також суттєво знижує забруднення навколишнього середовища»,-  зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Богдан Кейван.

В межах Програми 14 ОСББ області відшкодували 803,2 тис грн. Це відсотки за кредитами, отриманими ОСББ. Окрім цього, 6 мешканцям області з обласного бюджету відшкодували 138,9 тис грн за отриманими кредитами на встановлення альтернативних джерел енергії, понад тисячі мешканців області з обласного бюджету відшкодували 7244,5 тис грн за отриманими кредитами на впровадження заходів з енергозбереження.