130 років з дня народження Євгена Коновальця: на Львівщині розпочалась наукова конференція присвячена ОУН та УПА

Сьогодні, 13 жовтня, у великій сесійній залі Львівської обласної ради розпочалась наукова конференція «Організація Українських Націоналістів та Українська Повстанська Армія в контексті національно-визвольної боротьби народів Центрально-Східної Європи.

Захід присвятили 130-річчю від дня народження Євгена Коновальця.

Серед учасників заходу – представники влади області та та міста, історики, фахівці, міжнародні гості.

Присутніх привітав перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

«Завдяки сьогоднішньому заходу ми зокрема маємо вилучити з нашої історії білі плями, поставити крапки над «і», замінити ті твердження, які раніше формувались на підставі політичної догоди комусь на ті твердження, які грунтуються на підставі наукових праць, наукового вивчення та досліджень. Наукові дослідження діяльності, в тому числі УПА, це не тільки про минуле, але це й інструмент сьогодення, в тому числі в комунікації з нашими партнерами і сусідами. Бажаю плідної роботи в межах конференції»,- зазначив перший заступник.

Відтак, в межах заходу обговорять такі тематики:

– Євген Коновалець та його доба Збройна боротьба ОУН і УПА: Регіональний та національний вимір;

– Роль постаті в добу визвольних змагань;

– Історіографія Українського Визвольного Руху;

– Боротьба народів Центрально-Східної Європи проти тоталітарних режимів.

– Антропологічні дослідження УПА меморільно-пошукового центру «Доля».

Також презентують проєкт з історії України і Литви #EK_UA_LT полковник Євген Коновалець.

Організатори заходу: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича Національної Академії Наук України, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська міська рада, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франкa, Центр незалежних історичних студій, Меморіально-пошуковий центр «Доля».