28 вересня – Всесвітній день боротьби проти сказу. Це перший і єдиний глобальний день дій та поінформованості щодо профілактики сказу, який запровадили, щоб підвищити обізнаність громадськості про цю хворобу та її профілактику. Всесвітній день боротьби з сказом також популяризує національних та місцевих програм боротьби та слугує трампліном для цілорічного зміцнення потенціалу та обізнаності.
28 вересня також відзначається річниця смерті Луї Пастера, французького хіміка та мікробіолога, який розробив першу вакцину проти сказу. Сьогодні безпечні та ефективні вакцини для тварин та людини є одними з важливих інструментів, що існують для усунення смертей людей від сказу.
Сказ – це вірусне захворювання, яке викликає гострий енцефаліт (запалення мозку) у теплокровних тварин. Хвороба є зоонозною, тобто, може передаватися від одного виду до іншого, наприклад від собак до людей, зазвичай укусом інфікованої тварини.
“Для людини сказ майже завжди є смертельним, якщо профілактика не проводиться до появи важких симптомів. Вірус сказу вражає центральну нервову систему, в кінцевому підсумку викликаючи хвороби в мозку і смерть. У Львівській області останній випадок сказу був у 2018 році. За 2021 рік не було зареєстровано жодного випадку сказу у людей”, – зазначила експертка департаменту охорони здоров’я з епідеміології та вакцинопрофілактики, керівниця Львівського облцентру контролю та профілактики хвороби Наталія Іванченко.
Ще більше новин:
Захворюваність на коронавірус серед вагітних стрімко зростає: медики закликають вакцинуватись
103,8 млн грн: щотижневе фінансування з обласного бюджету
Львівщина отримала чергову партію вакцини Комірнаті
«Відповідальність позашкілля – виявити талант та надихнути», - директор ЛОЦЕНТУМ Михайло Казимир
У зв’язку з карантином від завтра в Україні діятимуть нові правила перетину кордону та пунктів пропу...
Зміни у роботі інклюзивно-ресурсних центрів обговорили із директорами ІРЦ