k2FtbBdWr1

14 лютого – Міжнародний день боротьби з епілепсією

Щороку люди об’єднуються, щоб визнати та висвітлити проблеми, з якими стикаються люди з епілепсією, їхні родини та особи, які доглядають за ними.  

Епілепсія – це хронічне захворювання, характерною ознакою якого є повторювані неспровоковані судоми. Епізоди судом є результатом надмірних електричних розрядів у клітинах мозку. Місцем таких розрядів можуть бути різні ділянки мозку. Судоми при епілепсії можуть бути пов’язані з травмою мозку або генетичними факторами, але часто причина повністю невідома.

Ця недуга є одним із найдавніших визнаних захворювань у світі. Страх, нерозуміння, дискримінація та соціальна стигма століттями оточували людей, хворих на епілепсію. Ця стигма продовжується в багатьох країнах і може вплинути на якість життя людей із захворюванням та їхніх сімей.

Люди з епілепсією, як правило, мають більше фізичних проблем (таких як переломи та синці від травм, пов’язаних із судомами), а також більш високий рівень психологічних станів, включаючи тривогу та депресію. Аналогічно, ризик передчасної смерті у людей з епілепсією втричі вищий, ніж у загальній популяції.

Керівник Львівського обласного протиепілептичного центру Лідія Мар’єнко повідомила про найпоширеніші причини епілепсії.

«Причинами епілепсії можуть бути: пошкодження мозку через пренатальні або перинатальні причини (наприклад, втрата кисню або травма під час народження, низька маса тіла при народженні); вроджені аномалії або генетичні захворювання з асоційованими вадами розвитку мозку; важка травма голови; інсульт, який обмежує кількість кисню в мозку; інфекції головного мозку, такі як менінгіт, енцефаліт або нейроцистицеркоз; певні генетичні синдроми; пухлина мозку», – сказала Лідія Мар’єнко.