15 нових карет «швидкої» отримав Львівський обласний центр медицини катастроф

Перед будівлею Львівської облдержадміністрації освятили 15 нових автомобілів екстреної медичної допомоги «Volkswagen Crafter». Їх розподілять на 15 пунктів базування Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Центр): Перемишляни, Белз, Немирів, Підкамінь, Комарно, Львів (медицина катастроф), Буськ (МК), Поморяни, Радехів, Журавно, Сокаль, Великий Любінь, Івано-Франково, Мостиська, Ходорів. До заходу освячення нових автомобілів долучилися заступники голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко та Юрій Бучко.

Як зазначив Іван Собко, завдяки синергії облдержадміністрації та обласної ради, підтримці МОЗ та НСЗУ, вдасться досягти поставленої цілі – забезпечити максимально оперативне надання екстреної медичної допомоги мешканцям Львівщини.

«Ефективне керівництво та згуртований колектив Центру своїм власним прикладом доводять, що є можливості для розвитку, модернізації та покращення процесу роботи, і їх необхідно використовувати!

Дякуємо Міністерству охорони здоров’я та Національній службі здоров’я, які в час ковіду змогли надати кошти і допомогти обласному центру медицини катастроф. Нехай ці автомобілі використовують мінімально, але вони повинні бути», – сказав Іван Собко.

Нові карети «швидкої» – це критично необхідний ресурс для обслуговування віддалених рівнинних районів області. Про це розповів директор Центру Андрій Васько. Закупили 15 автомобілів, з них 14 – класу «В», тобто, оснащені ношами, дефибріляторами, відсмоктувачами, кардіографами, подачею кисню тощо. 1 автомобіль класу «С» – у ньому встановлений апарат ШВЛ. Вже від сьогодні автомобілі виїжджають в рейс по районах.

П’ять «швидких» поставлені через ДП “Медичні закупівлі України” МОЗ, десять закуплено за кошти Національної служби здоров’я (в межах ковідного пакету). Один автомобіль коштує 2 млн 66 тис грн.

Загалом пунктів базування “швидких” в області понад 80, їх обслуговує майже 200 автомобілів «швидкої», з них оновили вже 140 автомобілів.

Окрім того, за кошти МОЗ та НСЗУ також вже закуплено 10 автомобілів «Land Cruiser Prado», які направлять на обслуговування гірських районів. На разі триває оформлення документів. Ще 30 таких автівок класу «В» поставлять ще цього року.

Нагадаємо, у червні автопарк Львівського обласного ОЦЕМДМК поповнили 57 нових автомобілів екстреної медичної допомоги.