17 громад Львівської агломерації планують спільний розвиток

Учора відбувся дискусійний майданчик «Розвиток міжмуніципальної співпраці в рамках потенційної Львівської агломерації».

На заході обговорили забезпечення сталого розвитку місцевого самоврядування до найкращих стандартів сучасних демократичних практик, визначення спільних точок економічного зростання та викликів територіальних громад потенційної Львівської агломерації.

У межах події провели дискусію щодо створення законодавчої основи функціонування та розвитку агломерацій, стратегічного планування та забезпечення збалансованого просторового розвитку територій, що входять до їх складу.  Адже, поряд з перевагами (потужні центри економічного зростання, території концентрації фінансового, людського та інноваційного капіталу з високим рівнем розвитку інфраструктури, економіки, обслуговування населення), існують спільні виклики, які треба розглядати як напрями потенційного співробітництва громад.

Серед них:

– розленнробістобудівної документації з планування територій агломерацій за принципом розмежування промислових зон, зон для відпочинку і проживання із забезпя меченням відповідної соціальної та інженерної інфраструктури;-
– створення комплексної системи поводження з відходами;
– спільне використання природних ресурсів;
– формування спільних схем руху громадського транспорту;
– подолання соціальних викликів в галузі охорони здоров’я, освіти, безпеки та економічних – трудової міграції, бідності, соціальної нерівності тощо.
«Уже сьогодні ми можемо через наявні інструменти, які дає законодавство про співробітництво територіальних громад, в  межах агломерації покращувати усі співпрацю за допомогою таких форм міжмуніципального співробітництва, як делегування виконання окремих завдань, реалізація спільних проєктів, спільне фінансування підприємств, установ та організацій комунальної форми власності, утворення спільних комунальних підприємств, установ та організацій, утворення спільного органу управління. У цьому процесі головне – безперервна комунікація, тож сьогодні маємо хороший початок, за що вдячні Раді Європи та Міністерству розвитку громад та територій», – наголосив директор департаменту економічної політики Степан Куйбіда.
Захід провели за ініціативи Ради Європи та Львівської облдержадміністрації, під егідою Мінрегіону України, за участі народних депутатів та керівників територіальних громад областію.
Нагадаємо, що у Державній стратегії регіонального розвитку визначено 7 агломерацій, одна з яких Львівська. До неї належать Львівська ТГ та навколишні 16 громад (Солонківська, Сокільницька, Зимноводівська, Давидівська, Оброшинська, Пустомитівська, Мурованська, Підберізцівська, Жовтанецька (частково), Новояричівська (частково), Жовківська (частково), Куликівська (частково), Івано-Франківська (частково), Щирецька, Великолюбінська (частково), Городоцька (частково)).