k2FtbBdWr1

Ноутбук кожному вчителю: доставлено вже понад 61 тисячу комп’ютерів

Понад 61 тисяча вчителів отримали комп’ютери в межах національного проекту «Ноутбук кожному вчителю» Міністерства освіти і науки та Міністерства цифрової трансформації.

«Дякую колегам за спільну та віддану роботу. А насамперед – за отриманий результат. Ми продовжуємо роботу в цьому напрямі, адже наша мета – щоб кожен український учитель мав належні умови роботи та можливості для саморозвитку», – наголосив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За планом, 60 тисяч ноутбуків мали отримати 24 області та 10 районів Києва за рахунок субвенції та співфінансування від кожної з областей. Усього на проект було виділено 1 млрд 178 млн 13 тис. 510 грн.

Однак завдяки прозорості процесів та економії коштів якісною технікою вдалося забезпечити більше вчителів, а саме – 61 628. Також вдалося заощадити понад 100 млн грн, з яких понад 73 млн спрямовані на освітні потреби, а залишок повернеться у бюджет.

«73 713 200 грн зекономлених коштів уже спрямовано, зокрема, на придбання шкільних автобусів та забезпечення створення належних санітарно-гігієнічних умов у школах. На цю суму можна буде придбати близько 50 автобусів для підвезення школярів до опорних шкіл», – зазначив Міністр.

Подивитись, як ОДА використовували кошти та за яку ціну купували техніку, можна за допомогою дашборда. Також на ньому можна відслідкувати кількість закуплених ноутбуків по кожній області та районах міста Києва.

Команди Мінцифри, МОН та ДКІБ СБУ зробили процес закупівлі ноутбуків для вчителів максимально прозорим. У регіонах цей процес допомагали координувати директори обласних департаментів освіти і науки, а також заступники голів ОДА з цифрової трансформації (CDTO).