18 травня – День резервіста України

Цьогоріч Рада резервістів Збройних Сил України ініціювала відзначення «Дня резервіста України» в форматі проведення масового флешмобу «Я – резервіст». Про це інформують у департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА.

За умовами флешмобу, резервісти упродовж нинішнього дня будуть одягнені у  військову форму, зокрема і на своїх робочих місцях (якщо таке не забороняють умови праці). Організатори сподіваються, що захід стане наочною демонстрацією готовності громадян України в будь-який час встати на захист Батьківщини й консолідує суспільство. Також проведення  флешмобу сприятиме підвищенню поваги в суспільстві до військової служби та у військовому резерві зокрема.

Як розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних Сил України сержант запасу, заступник начальника управління соціального обслуговування департаменту соціального захисту населення Іван Тимочко 21 квітня Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку» № 1357-ІХ. Його Верховна Рада ухвалила 30 березня 2021 року з ініціативи Глави держави.

Цей документ удосконалює вимоги щодо комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань резервістами (військово-навченими особами з бойовим досвідом) в особливий період без оголошення мобілізації.

Відтак, зазначеним законом державним службовцям і працівникам, що служитимуть за призовом резервістів, надано переважне право залишитися на роботі при скороченні, право на щорічну відпустку повної тривалості в перший рік роботи. Окрім того, введено нову категорію «квотників» – державних службовців і працівників, які відслужили за призовом резервістів, зараховують у квоту для працевлаштування. А також надано дворічний «імунітет» від звільнення резервістам, що працевлаштовуються на перше робоче місце тощо.

«Закон дозволить Збройним Силам України швидко наростити свої можливості завдяки блискавичному виклику резервістів за контрактом. Я б назвав це другим військом, яке можна за лічені години поставити в стрій», – зазначив Іван Тимочко.

Довідково:

День резервіста України встановлено у квітні 2019 року указом Президента України який відзначають щороку 18 травня.

На сьогодні понад 230 тисяч резервістів зараховані до військового оперативного резерву Збройних Сил України, понад 11 тисяч з них – уклали контракти про проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України.