20 липня мусульмани відзначають Курбан-байрам – одне з найважливіших свят в Ісламі

20 липня мусульмани відзначають Курбан-байрам, одне з двох найважливіших свят в Ісламі. Курбан-байрам настає через 70 днів після ще одного важливого дня ісламського календаря – Ураза-байраму. Втім, святкувати традиційно починають з вечора 19 липня – і продовжиться святкування до вечора 23 липня.

Привітання громаді Львівщини висловив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький:

«Від 2014 року – з часу окупації Криму – ми, львів’яни та всі українці, особливо розуміємо та відчуваємо, що Україна – це також батьківщина кримських татар. Наші народи живуть поруч віками, ми стоїмо пліч-о-пліч проти спільного ворога, ми боремось щодня за справедливість і розвиток нашої держави та нашого краю. Маємо бути разом у боротьбі і в радості.

Сьогодні – про світлу радість. Адже липень для народу киримли та всіх мусульман світу – один із знакових місяців. Від учорашнього вечора мусульмани всього світу відзначають одне з головних ісламських свят – Курбан-байрам. Вітаю всіх мусульман Львівщини зі святом! Бажаю злагоди, добра і миру у Ваших серцях та родинах!», – написав голова Львівської ОДА на своїй сторінці у Фейсбуці.

На Львівщині відзначати подію починають вже з раннього ранку – надягають чистий одяг, здійснюють повне обмивання і йдуть на молитву в мечеть у Ісламський культурний центр імені Мухаммада Асада у Львові. Молитва розпочинається о 8 ранку. Там читають Коран і слухають імама Мурата Сулейманова, який розповідає про традиції свята і важливість жертвопринесення. Після цього буде почастунок та подарунки для дітей, а також святковий плов, щоб усі віряни змогли відчути це свято. Через два дні відбудеться роздавання м’яса.

Довідково: Курбан-Байрам – свято жертвопринесення, одне з найважливіших мусульманських свят, пов’язане з обрядом паломництва в Мекку (хадж) до Будинку Господа. Хадж є одним із стовпів Ісламу і символізує єдність і рівність мусульман, покірність Богу і прощення гріхів.

Свято відзначається на честь пророка Ібрахіма. Як говорить Коран, уві сні до нього з’явився ангел Джабраїл і повелів по волі Аллаха принести в жертву свого сина Ісмаїла. Готуючись до обряду, Ібрахім відправився в долину Міна, до місця розташування Мекки. Ісмаїл пішов за батьком, підкоряючись волі батька і Всевишнього. Під час жертвопринесення ангел Джабраїл дав пророку Ібрагіму в якості заміни барана. За відданість і душевну чистоту Ібрахіма Аллах дарував Ізмаїла життя.

На фото: Ісламський культурний центр у Львові