Папа Римський Франциск у контексті ситуації навколо України закликав усіх людей доброї волі молитися за те, щоб кожна політична дія служила загальнолюдському братерству, і запропонував, щоб середа, 26 січня 2022 року, була Днем молитви за мир.  

«З тривогою стежу за зростанням напруження, яке загрожує завдати нового удару по мирові в Україні та підважує безпеку на всьому Європейському континенті, що має ще ширші наслідки. Звертаюся із палким закликом до всіх людей доброї волі підносити молитви до всемогутнього Бога, щоб кожна політична дія та ініціатива більше служила загальнолюдському братерству, а не частковим інтересам. Той, хто прагне досягти своєї мети, завдаючи шкоди іншим, зневажає власне покликання людини, бо всі ми створені братами і сестрами», – сказав Папа Римський 23 січня.

«Спільна молитва єднає нас у протистоянні брехні та тривозі, яка опановує серця багатьох. Спокій та взаємна підтримка мають залишатись незламним вектором нашого життя. Молитва разом не дозволить похитнути наш незламний дух єдності та віру, що все найкраще попереду. Тож закликю усіх вірних єднатися з цілим світом у молитві, до якої у своєму зверненні закликав Святіший Отець Папа Франциск», – зазначив голова облдержадміністрації Максим Козицький.