Не співчуття потребують особи з інвалідністю, а розуміння того, що вони є повноцінними членами громади й прагнуть реалізувати творчий потенціал у суспільному житті, стати потрібними, допомагати іншим, віднайти своє «я», у тому числі й у сфері праці. У цьому щоразу переконуються посадовці служби зайнятості, до котрих звертаються жителі області по допомогу у пошуку місця праці з урахуванням стану здоров’я, протипоказів до виконання певних видів робіт і рекомендацій медико-соціальної експертної комісії.
– Упродовж одинадцяти місяців поточного року соціальні послуги служби зайнятості з метою працевлаштування отримали 5,7 тис. осіб з інвалідністю. Із них майже тисячі вдалося знайти місце праці на постійній основі, сотню – забезпечити громадськими та іншими роботами тимчасового характеру, чотирьом – надати одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи, – повідомив директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк.
За його словами, щомісяця служба зайнятості оперує інформацією про наявність в області 5-6 тис. вільних робочих місць і вакантних посад. Серед цих пропозицій не завжди є прийнятна робота для осіб з інвалідністю. Тому таким клієнтам надаються профорієнтаційні послуги, мета яких – визначити, яка сфера діяльності їм підходить з урахуванням індивідуальних рекомендацій медиків.
Якщо для відвідувачів з особливими потребами відсутні варіанти працевлаштування, пропонується професійне навчання. У січні-листопаді за скеруванням служби зайнятості навчалося понад 300 безробітних з інвалідністю. Здебільшого вони підвищували кваліфікацію за професією «оператор котельні», «машиніст (кочегар) котельної», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», здобували фах монтажника сантехнічних систем і устаткування, верстатника деревообробних верстатів, манікюрника, а також стажувалися на робочих місцях продавця, касира торговельного залу, швачки, вишивальниці, машиніста пакувальної машини та ін.
На початку грудня роботу за сприяння служби зайнятості шукали 1,3 тис. безробітних з інвалідністю, у тому числі понад 700 жінок, 130 – молодь віком до 35 років, майже 600 – жителі сільської місцевості.
Фахівці Кам’янка-Бузької районної філії Львівського обласного центру зайнятості упродовж 11 місяців поточного року надавали соціальні послуги 100 безробітним з інвалідністю. За цей період за сприянням служби зайнятості працевлаштовано кожного четверту особу, 5 осіб проходили професійне навчання.