500 родин, як переїхали із зон бойових дій, отримали кредит під 3% для придбання власного житла

Загальна сума цих кредитів становить 648 млн грн. Йдеться про реалізацію програми «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб», яку реалізує Держмолодьжитло за кошти гранту Україні Урядом Німеччини через Кредитну Установу для Відбудови.

Найчастіше користуються цією Програмою переселенці з Донбасу, а також з Криму. Саме 500 родина, яка придбала житло, є вимушеними переселенцями з Севастополя, які змушені були в період окупації переїхати на підконтрольну Україні територію. Житло купують найбільше у Києві та області, ще в Одесі.

Програма діє у всіх регіонах, підконтрольних українській владі.

Зазначимо, у відкритому реєстрі кандидатів на отримання пільгового іпотечного кредиту зареєстровані понад 30 тисяч заяв від ВПО.

Кредити надають до 30 років під три відсотки річних, зважаючи на нормативну площу житла 52,5 кв. м загальної площі на особу чи сім’ю з двох осіб і додатково 21 кв. м на кожного наступного члена сім’ї.

Об’єкти кредитування можна обирати лише на вторинному ринку.

Участь у програмі можуть взяти, зокрема, громадяни, які мають житло на території громад, де тривають воєнні дії або які перебувають в окупації, оточенні.

Перелік таких громад затверджений наказом Мінреінтеграції.

Зареєструватися для участі у програмі можна через портал державних послуг ДІЯ або в регіональних представництвах Держмолодьжитла.