До всіх місцевих бюджетів за півроку мобілізували близько 9,5 млрд грн. Це становить 102,5 % виконання плану. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 1,7 млрд грн (21 %). Разом з тим річний план виконання бюджету становить 49,1 %. В минулому році на цю саму дату виконання річного плану становило 43 %.
Про це повідомив заступник директора департаменту фінансів Львівської ОДА Іван Нос на селекторній нараді з керівниками територіальних громад Львівщини.
«Враховуючи, що до кінця неможливо спрогнозувати ситуацію з Covid-19 в Україні та світі, радимо обов’язково створити відповідний резерв для того, щоб в разі потреби перекрити всі необхідні видатки, перш за все, за «захищеними» статтями», – наголосив Іван Нос.
Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, від того, як виконуються заплановані надходження до місцевих бюджетів, залежить стан фінансування видатків, перш за все, «захищених» статей – це заробітна плата і енергоносії, медикаменти, харчування.
«Поряд з виконанням в цілому планових завдань по бюджету у 62-х громадах, в 11 ТГ ми навпаки фіксуємо невиконання планових бюджетних показників. Найбільше це у Бібрській, Белзькій, Добросинсько-Магерівській, Козівській, Львівській, Моршинській, Перемишлянській, Самбірській, Яворівській. Цьому, в основному, є дві причини: завищені планові показники і відсутність будь-якої роботи по мобілізації до місцевих бюджетів додаткових надходжень. У департаменті фінансів неодноразово наголошували, що до 1 липня є можливість переглянути ставки на податки на майно, за землю, орендної плати за землю, єдиного податку та інших податків і зборів, що адмініструються на вашій території. Тоді з 1 січня наступного року нові ставки вводяться в дію. Візьміть це до уваги, щоб з наступного року отримати додаткові надходження до місцевих бюджетів», – розповів Іван Собко.
Також керівникам громад наголосили, що у тих ТГ, де фіксується перевиконання бюджету більше ніж на 5%, слід підготувати висновок про перевиконання дохідної частини, і спрямувати ці кошти на зменшення дефіциту по заробітній платі працівників бюджетних установ області. Перевиконання бюджету фіксують, зокрема, у Бориславській, Боринській, Новояворівській та інших територіальних громадах.
«Кошти обласного бюджету на капітальні видатки в межах реалізації обласних програм фінансуватимуться після покриття об’єднаними територіальними громадами дефіциту по оплаті плаці та енергоносіїв», – зазначив Іван Собко.
Зазначимо, що найвищий дефіцит по заробітній платі у Яворівській (21 млн грн), Козівській (20 млн грн), Золочівській (18 млн грн), Сокальській (15 млн грн) територіальних громадах.