Оновлення навчальних планів та створення сучасних лабораторій для навчання учнів, підготовка педагогічних працівників та залучення експертів з IT індустрії до викладання,  проходження учнями практики в ІТ компаніях Кластеру та організація фахових подій для учнів Lviv IT Cluster Academy – це лише невелика частина тих заходів, які будуть реалізовані в межах спільного проекту.

Уже з вересня, у Вищому професійному училищі №29 стартує оновлена програма для професії “Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення”.

Про це домоивлись під час підписання Меморандуму про співпрацю між Lviv IT Cluster Academy, департаментом освіти та науки ЛОДА, департаментом гуманітарної політики міської ради, ВПУ № 29 та інноваційним простором KIVSH.

«Останнім часом ми спостерігаємо запит від ІТ сфери на потребу у спеціалістах середньої ланки. Неймовірно тішить, що проект стартував. Вступна кампанія в училищі цього літа уже враховуватиме зміни відповідно до проекту. Впевнений, проект буде успішним, і ми зможемо його масштабувати на інші заклади», – наголосив начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти Львівської ОДА Іван Пикус.

Над реформуванням навчальної програми та освітнього процесу у ВПУ №29 працює команда експертів Львівського IT Кластеру, IT компаній та самого училища, для того, щоб врахувати всі особливості та виклики, які можуть виникнути у процесі створення курсу.

«Львівський ІТ Кластер не стоїть осторонь від сучасних тенденцій вдосконалення освіти. ІТ-сфера області щороку потребує майже п’ять сотень фахівців тієї ланки, яких може готувати професійно-технічна освіта. “Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення” – перша програма навчання, над якою вже почали роботу експерти з ІТ компаній Кластеру, спільно з викладачами», – розповів виконавчий директор асоціації «Львівський кластер інформаційних технологій та бізнес-послуг» Степан Веселовський.

Проект покликаний вирішити одну з найголовніших проблем: покращити статус випускника профтеху, збільшити кількість справді якісних спеціалістів та надати практичні знання, які дають можливість випускникам працювати одразу після закінчення програми.

“Модернізація цього напряму, який сьогодні є одним з найбільш затребуваних на ринку праці, оновить не тільки зміст програм навчання, але й матеріально-технічну базу навчального закладу та продемонструє хороший приклад державно-приватного партнерства у розвитку професійної освіти України” – акцентував директор ВПУ №29 Роман Стецький.

До проекту приєднались партнери, які також вбачають свою місію у розвитку освіти – креативний простір KIVSH.

“Важливо об’єднати зусилля всіх сторін, тоді ми зможемо допомогти студентам інтегруватись в середовище бізнесу та креативу. Ми розуміємо, як важливо закласти правильний фундамент у житті, тому першочергово варто працювати саме над вивченням бази – і робити це в доступному форматі” – акцентувала СЕО креативного простору KIVSH Катерина Книжицька.

Більше про училище та умови вступу можна почитати тут.