Напередодні Дня Незалежності України до Києва приїжджає Вселенський Патріарх Варфоломій I. Перебуватиме він у столиці упродовж 20-24 серпня. 

До слова, це перший візит Варфоломія I до нашої країни після отримання Православною Церквою України статусу автокефальної церкви.

Відомо, що під час візиту Вселенський Патріарх Варфоломій та Митрополит Київський Епіфаній завтра, 21 серпня, о 09:30 год, покладуть квіти біля «Стіни пам’яті загиблих захисників України» та біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору.

Також у цей день о 10:00 год Варфоломій проведе подячний молебень у Михайлівському Золотоверхому Соборі у Києві. А ввечері відбудеться всенічне чування в Андріївській церкві Києва.

У неділю, 22 серпня, о 09:00 год на території Собору Святої Софії Київської просто неба відбудеться Літургія, яку очолять двоє Настоятелів: Вселенський Патріарх Варфоломій та Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

На День Незалежності, 24 серпня, о 08:00 год ранку запланований урочистий молебень у Соборі Святої Софії Київської за участі Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій та Вселенського патріарха Варфоломія.

Довідково:

Здобуття Україною незалежності 30 років тому відкрило можливість для нашої держави самостійно вибудовувати стосунки зі світом. Так само й отримання автокефалії дає можливість Православній Церкві України самостійно вибудовувати стосунки з іншими Церквами, без посередництва духовного центру за кордоном.

Україна отримала Патріарший і Синодальний Томос у 2019 році. Він відкрив можливість для українського Православ’я безпосередньо звертатись до світу та мати свій голос у міжцерковному діалозі так само як Українська держава має голос у міждержавних відносинах. Саме на підтримку права звертатись до світу не через посередників і права на власну суб’єктність спрямований візит до України Вселенського Патріарха Варфоломія.

Патріарх Варфоломій є однією з найвідоміших постатей сучасності, послідовним прибічником примирення між представниками християнських церков та різних релігій, прибічником свободи віросповідання, прав та гідності людини, турботи про збереження довкілля. Патріарх знову й знову засвідчував свою прихильність до діалогу як шляху до єдності всіх людей на Землі.