Участь у Державному аграрному реєстрі — одна з умов отримання українськими фермерами міжнародної допомоги.
Про це повідомив Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик під час онлайн-семінару «ДАР: Підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції».
Денис Башлик наголосив:
«Державний аграрний реєстр не є українським ноу хау, насправді це необхідність, яка існує в кожній країні ЄС. Це інструмент, який робить нас на крок ближче до євроінтеграції в агросфері. Необхідність запуску ДАР — одна з умов подальшого отримання міжнародної допомоги для наших фермерів. Тому Мінагро запустило ДАР в рекордно короткі терміни. Були помилки, які ми виправляємо і будемо виправляти. Реєстрація займає максимум 5 хв, вся інформація підтягується з державних реєстрів. Щоб мати максимальний профіль в ДАРі, фермерам слід привести свої документи у відповідність».
Онлайн-семінар організовано Всеукраїнською асоціацією громад спільно з представниками Міністерства аграрної політики та продовольства України та Всеукраїнським Конгресом Фермерів, за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО.
Як зазначив керівник напряму земельної реформи Програми USAID АГРО Cергій Кубах, запуск ДАР вигідний і громадам, і фермерам, і державі:
«Державний реєстр був запроваджений в дуже рекордні строки. Він дає можливості громадам — вони отримують податки від аграріїв, а аграрії зацікавлені в ньому. Інвестори і донори долучаються до роботи аграрного реєстру. І виграє держава, оскільки питання легалізації агробізнесу має велике значення для економіки країни. ДАР має антикорупційний ефект. Ми пишаємось, що ми допомагаємо його становленню».
Запуск Держагрореєстру є кроком вперед для України, — наголосила представниця Світового банку Дарина Манджура:
✅ Державний аграрний реєстр – державна автоматизована інформаційна система збирання, обліку, накопичення, оброблення та надання інформації про виробників сільськогосподарської продукції та сільськогосподарську діяльність, яку вони здійснюють. Реєстр ведеться за рахунок коштів державного бюджету з метою комплексного інтегрування відомостей про виробників сільськогосподарської продукції, їхні майнові, земельні, екологічні, трудові, фінансово-кредитні та інші права і характеристики.
Інформація надходить шляхом добровільного внесення виробниками сільськогосподарської продукції достовірних відомостей про себе та відображення відповідних актуальних відомостей у Державному аграрному реєстрі в порядку його електронної інформаційної взаємодії з іншими державними реєстрами та кадастрами.Державний аграрний реєстр використовується також для електронної взаємодії між фізичними та юридичними особами, державними органами, органами місцевого самоврядування, центрами надання адміністративних послуг з метою реалізації державної аграрної політики, зокрема в частині надання державної підтримки виробникам сільськогосподарської продукції.