В умовах сучасного світу смартфони стають проблемою для всіх педагогів та батьків. Через них увага дітей розсіюється, а школярі все частіше сподіваються не на свої сили, а на можливості технологій. Вже зараз лікарі б`ють на сполох про виражену цифрову залежність, яка шкодить незрілій дитячій нервовій системі, де процеси збудження переважають над гальмуванням і використання гаджетів ще більше провокує негативний вплив на психічне здоров`я дітей.

Як наслідок, доводиться вести неприємну бесіду з батьками з приводу повного виключення або обмеження гаджетів з життя дитини. Варто пам’ятати, що однією з найболючіших умов у лікуванні є обмеження у використанні гаджетів, так як ця заборона неприємна для дітей і призводить до конфліктних ситуацій та нанесенню негативного впливу на органи зору та дратівливості серед дітей.

Отже, якщо батьки помічають у своєї дитини ознаки збудження нервової системи, такі як порушення сну, або сіпання очима, тіки або ходу на носках, лише одне виключення чи обмеження принесе тільки користь для вашої дитини.

Пам’ятайте, що діти наслідують поведінку дорослих, тому будуючи здорові взаємини між дітьми та їх електронними друзями намагайтесь привернути дитячу увагу до мистецтва, догляду за рослинами та тваринами, прогулянки на свіжому повітрі, тобто намагайтесь зацікавити дитину більш корисними справами для здорового способу життя, що не шкодить інтелектуальному розвитку дитини та зменшить бажання так часто перебувати в просторі інтернету.

Відвертаючи дитину від цифрового світу, спонукаючи до нових відкриттів, будьте готові до великої кількості питань, на які вам треба буде знаходити відповіді, тут вам на допомогу прийдуть гуртки, секції, зустрічі з іншими дітьми, репетитори, книги та настільні ігри, спонукайте дитину до фізичної активності, замість пасивного перегляду відео, виділіть у домі місця вільні від гаджетів, дитина має розуміти, як планувати свій час без шкоди для здоров`я.

Пам’ятайте, святе місце, як відомо, порожнім не буває, тому просто забрати у дитини телефон, нічого не запропонувавши натомість – лише зіграти на стороні її залежності, а нам потрібно розставити приорітети на користь дитини.