Моніторинг масового скупчення – Олімпійські таПаралімпійські ігри – Франція
Cтаном на 1 серпня не було виявлено жодних серйозних подій у сфері охорони здоров’я, пов’язаних із інфекційними захворюваннями, у контексті Олімпійських ігор у Парижі 2024 року.
31 липня французька влада повідомила про автохтонний випадок чикунгунья у Франції. Випадок був зареєстрований в регіоні Іль-де-Франс, симптоми з’явилися 18 липня. Наразі про інші випадки не повідомлялося.
Резюме
Починаючи з 30-го тижня, повідомлялося про випадки захворювання на COVID-19 серед спортсменів Олімпійської вілли – жіноча команда Австралії з поло, збірна США з плавання і збірна Великобританії з плавання .
Серед інших подій поза Олімпійськими іграми в Парижі 2024 року був перший автохтонний випадок лихоманки денге у поточному році, який бувповідомлено на 28 тижні в Окситанії . В Окситанії немає олімпійських об’єктів.
Фон
Олімпійські та Паралімпійські ігри 2024 року відбудуться з 26 липня по 11 серпня 2024 року та з 28 серпня по 8 вересня 2024 року відповідно. Очікується близько 15 000 спортсменів, у заході буде задіяно до 50 00 волонтерів.
Всього 11,3 млн відвідувачів очікується, що відвідають Олімпійські ігри, а 3,8 мільйона – Паралімпійські ігри з 158 різних країн.
Ігри проходитимуть на 13 об’єктах у Парижі, 12 об’єктів за межами Парижа в регіоні Іль-де-Франс і 10 об’єктів у восьми інших містах (Сент-Етьєн, Марсель, Ліон, Шатору, Ніцца, Бордо, Нант, Вільнев-д’Аск) і одне за кордоном (Таїті). До 90% змагань відбуватимуться в регіоні Іль-де-Франс.
Оцінка ECDC
Масові заходи передбачають одночасне перебування великої кількості відвідувачів на одній території. Численні чинники можуть призвести до виникнення загрози громадському здоров’ю, наприклад завезені захворювання, збільшення кількості вразливих людей, ризикована поведінка, продаж їжі та напоїв вуличними торговцями тощо.
Водночас неінфекційні ризики для здоров’я, у т.ч. організатори та органи охорони здоров’я приймаючої країни повинні враховувати тепловий удар, травми в натовпі та умови, пов’язані з наркотиками та алкоголем.
Вважається, що ймовірність інфікування громадян ЄС/ЄЕЗ інфекційними захворюваннями під час Олімпійських і Паралімпійськихі гор у Парижі 2024 року є низькою, якщо застосовувати загальні профілактичні заходи, наприклад, бути повністю вакцинованими відповідно до національних календарів імунізації, дотримуватись правил гігієни рук і їжі та респіраторних шляхів. етикету, самоізоляції з грипоподібними симптомами, доки вони не зникнуть, носіння маски в місцях скупчення людей, звернення за негайним тестуванням і медичною консультацією, якщо це необхідно, і практикування безпечного сексу відповідно до вказівок французької влади. Це особливо важливо у зв’язку з хворобами, яким можна запобігти за допомогою вакцин, які можуть зростати в ЄС/ЄЕЗ, наприкладкір ,коклюш та COVID-19.
Випадки імпортної хвороби, викликаної вірусомOropouche (OROV)
Італія повідомила про п’ять підтверджених випадків захворювання вірусом OROV у мандрівників, які поверталися з Куби (4) і Бразилії (1).
7 червня 2024 року Італія повідомила, що підтверджений випадок захворювання OROV був виявлений у мандрівника, який повернувся з Куби до регіону Венето 26 травня. У день прибуття у мандрівника з’явилися симптоми, включаючи лихоманку, артралгію, артрит, головний біль і ретроорбітальний біль. Хворий був госпіталізований з 28 по 31 травня 2024 року. Аналізи крові були проведені після госпіталізації, а молекулярне тестування підтвердило захворювання OROV 6 червня 2024 року.
Згодом було підтверджено два додаткових випадки захворювання OROV у червні та один у липні 2024 року у мандрівників, які поверталися з Куби до Італії.
Клінічні симптоми були легкими в усіх захворілих (лихоманка, міалгія, висипання тощо), всі одужали.
Між цими випадками немає жодного зв’язку, за винятком історії подорожі, пов’язаної з Кубою.
29 липня Німеччина повідомила про два підтверджені випадки захворювання OROV у мандрівників, які поверталися з Куби. Симптоми з’явилися 16 червня 2024 року та 2 липня 2024 року під час їхнього перебування на Кубі. В одному випадку повідомлялося про лихоманку, міалгію та головні болі, а в іншому – про головні болі, погане самопочуття та артралгію. Після повернення до Німеччини пацієнти дали позитивний результат на OROV-специфічні антитіла IgG та IgM. Немає відомого епідеміологічного зв’язку між двома випадками.
Італія повідомляє, що жодних додаткових заходів у сфері охорони здоров’я вжито не було, оскільки первинні та вторинні вектори вірусу наразі невідомі про присутність у країні. Немає відомих шляхів передачі цього вірусу, і на сьогоднішній день в Європі не було зареєстровано жодного випадку інфікування.
Оцінка ECDC
Вірусна хвороба Oropouche — це зоонозна хвороба, спричинена вірусом Oropouche (OROV) (Orthobunyavirus oropoucheense). Спалахи ОРОV були зареєстровані у людей в кількох країнах Південної Америки (наприклад, Бразилія, Перу, Аргентина, Болівія, Колумбія) та Карибського басейну (наприклад, Панама, Тринідад і Тобаго). Основним переносником вірусу є мошка Culicoides paraensis, яка широко поширена в Америці, але відсутня в Європі. Інші можливі переносники OROV включають види комарів Coquillettidia venezuelensis, Mansonia venezuelensis, Culex quinquefasciatus і Aedes serratus. Однак докази їх векторної компетентності обмежені.
Природними господарями ОРОВ вважаються дикі птахи та ссавці.
У людей хвороба OROV може проявлятися як гостре гарячкове захворювання (з головним болем, нудотою, блюванням, болями в м’язах і суглобах), іноді з більш серйозними симптомами (наприклад, кровотечі та менінгіт).
Прямої передачі вірусу від людини до людини задокументовано не було. Однак нещодавно Бразилія повідомила про два випадки можливої вертикальної передачі, які розслідуються.
Ризик інфікування для громадян ЄС/ЄЕЗ, які подорожують до ендемічних для OROV країн Америки, низький за умови, що вони дотримуються інструкцій органів охорони здоров’я щодо використання засобів індивідуального захисту від укусів мошок і комарів.
Якщо випадок був імпортований, вірогідність спостереження вторинної передачі в межах континентальної Європи вважається дуже низькою, оскільки компетентні вектори, які зазвичай описуються в Америці, відсутні в континентальній Європі. Однак бракує доказів того, чи можуть європейські види мошок або комарів передавати вірус.
На сьогоднішній день хвороба поширена лише на американському континенті, і жодного разу не повідомлялося про випадки хвороби OROV у континентальній Європі. Однак можна очікувати завезених випадків у мандрівників, які відвідують райони з поточними спалахами.
Хвороби, викликані вірусамиЧикунгунья та денге
У 2024 році приблизно 350 000 випадків хвороби Чикунгунья і більше 140 смертей були зареєстровані в усьому світі. Загалом 21 країна повідомила про випадки хвороби Чикунгунья в Америці, Азії, Африці та Європі.
Більшість країн, які повідомляють про велику кількість випадків, походять з Південної та Центральної Америки. Країни, які повідомили про найбільшу кількість: Бразилія (353 495), Парагвай (2 771), Аргентина (680) і Болівія (372).
За межами Америки випадки хвороби Чикунгунья були зареєстровані в Азії -Пакистан (1 141), Мальдіви (389), Таїланд (256),Індія (243), Східний Тимор (195) іМалайзія (34).
Одна африканська країна повідомила про випадки хвороби Чикунгунья у 2024 році: Сенегал (7).
У континентальній Європі був зареєстрований один автохтонний випадок повідоми хвороби Чикунгунья у Франції (регіон Іль-де-Франс), з початком симптомів 18 липня 2024 року.
У Бразилії повідомлялося про випадки смерті, пов’язані з хворобою Чикунгунья (144).
Денге
Від початку 2024 року в 84 країнах/територіях було зареєстровано понад 11 мільйонів випадків та понад 7000 смертей, пов’язаних із лихоманкою денге.
Бразилія повідомила про більшість випадків у 2024 році (понад дев’ять мільйонів), за нею йдуть Аргентина, Парагвай, Перу та Колумбія
У материковій Європі у 2024 році були зареєстровані випадки завезення з ендемічних районів (наприклад, у Німеччину ,Італію і Францію )
Про автохтонний відмінок повідомила Франція, з появою симптомів 17 липня 2024 року.
У Французькій Гайані з початку 2024 року було зареєстровано понад 8 000 підтверджених випадків лихоманки денге. Однак кількість випадків зменшується та протягом останніх тижнів. Захворюваність стабілізувалася на нижчому рівні після піку в січні 2024 року
Також повідомлялося про поширення лихоманки денге в Східному Середземномор’ї , Південно-Східній Азії і Західній частині Тихого океану.
Автохтонні випадки були зареєстровані в Ірані у червні 2024 року. До 17 липня 2024 року було зареєстровано загалом 12 випадків. Це перші автохтонні випадки, зареєстровані в країні.
Відповідно доЗвіту SEARO, опублікованого 24 липня 2024 року, зареєстровано збільшення випадків лихоманки денге в Бангладеш, штаті Карнатака, Індія. Загалом у Бангладеш загальна кількість випадків лихоманки денге за період з січня по липень 2024 року залишається нижчою, ніж кількість, зареєстрована за той самий період 2023 року (4577 у 2024 році станом на 14 липня порівняно з 20 837 у 2023 році). У штаті Карнатака, Індія, загальна кількість випадків, зареєстрованих до 28 тижня (закінчився 13 липня), становила 2362.
На Мальдівах загальна кількість випадків, зареєстрованих у червні 2024 року, була нижчою, ніж у травні, але загалом було 1944 випадки. зареєстровано між січнем і червнем 2024 року, що перевищує кількість зареєстрованих за той самий період 2023 року (загалом 1 788).
Відповідно до оновлення WPRO щодо ситуації з денге від 27 липня 2024 р , зростання випадків спостерігається в Камбоджі, Лаосі та В’єтнамі. Хоча в усіх трьох країнах спостерігається зростання, загальна кількість випадків лихоманки денге, зареєстрованих до середини липня, була нижчою, ніж загальна кількість випадків, зареєстрованих за той самий період у 2023 році.
В Африці, згідно звіту CDC в Африці від 28 липня 2024 р цього року було зареєстровано 50 370 випадків лихоманки денге з Буркіна-Фасо, Камеруну, Кабо-Верде, Чаду,Кот д’Івуар, Ефіопія, Гана, Кенія, Малі, Маврикій, Сан-Томе і Принсіпі, Сенегал і Судан.
Оцінка ECDC
Наразі в Північній і Південній Америці спостерігається найбільший за всю історію спалах лихоманки денге.
З початку року спостерігалося значне збільшення кількості завезених випадків лихоманки денге до ЄС/ЄЕЗ. Ймовірність подальшої передачі вірусу лихоманки денге та чикунгунья в материковій частині ЄС/ЄЕЗ пов’язана з імпортом вірусу мандрівниками з вірусемією до сприйнятливих територій із встановленими та активними компетентними переносниками (наприклад,Aedes albopictus іAedes aegypti ). Aedes albopictus євстановлено у значній частині Європи. У Європі та сусідніх районах є Aedes aegyptiвстановлено на Кіпрі, на східному березі Чорного моря та в найвіддаленішому регіоні Мадейри.
Поточна ймовірність виникнення випадків локальної передачі вірусів чикунгунья та лихоманки денге в районах, де присутні переносники в материковій частині ЄС/ЄЕЗ, є високою, оскільки умови навколишнього середовища є сприятливими для активності переносників і реплікації вірусу у переносниках. Усі минулі автохтонні спалахи цих хвороб у материковій частині ЄС/ЄЕЗ досі відбувалися між червнем і листопадом.
Сезонний нагляд за інфекціями вірусу Західного Нілу
Від початку 2024 року та станом на 31 липня 2024 року випадки інфікування людей вірусом Західного Нілу (ВЗН) були зареєстровані як з ЄС/ЄЕЗ, так і в країн Західних Балкан. У країнах ЄС/ЄЕЗ (Австрія, Угорщина та Румунія) нещодавно повідомили про випадки інфікування ВЗН, на додаток до Франції, Італії, Греції та Іспанії, які вже повідомляли про випадки зараження попередніми тижнями.
Із Західних Балкан Сербія також повідомила про інфікування людей ВЗН.
Перший випадок, зареєстрований у країнах ЄС/ЄЕЗ у 2024 році, стався у квітні 2024 року у Севільї, Іспанія. Симптоми у пацієнта з’явилися в березні 2024 р. Повідомлялося про інші випадки з появою симптомів у червні та липні 2024 р.
В Італії про перший ВЗН було зареєстровано в червні 2024 року в Модені, Італія .
5 липня 2024 р. повідомила Греція це перший випадок ВЗН у 2024 році.
У липні випадки також були зареєстровані в Австрії, Франції, Угорщині та Румунії.
Грип A(H5N1)
1 серпня 2024 року МОЗ Камбоджі повідомило про випадок інфікування людини вірусом пташиного грипу A(H5N1) у дитини з Ромеас Хек район, провінція Свай Рієнг. У пацієнта з’явилася лихоманка, кашель, втома, утруднене дихання та сонливість, його госпіталізували у відділення інтенсивної терапії. Відтоді стан пацієнта покращився.
Випадок був лабораторно підтверджений Національним інститутом громадського здоров’я та Інститутом Пастера в Камбоджі 30 липня 2024 року. Клас вірусу ще не оголошено.
Згідно з розслідуванням місцевих органів влади, за 12 днів до початку захворювання у господарстві хворого виявилася велика кількість мертвих курей та іншої домашньої птиці, і він приніс мертву птицю додому для споживання.
З 2003 року в Камбоджі було зареєстровано 70 випадків зараження людей H5N1 із 42 смертельними наслідками, що свідчить про постійний ризик передачі зоонозів у регіоні. Національні та місцеві органи охорони здоров’я разом з Міністерством сільського господарства, лісового господарства та рибальства та Міністерством навколишнього середовища продовжують пошуки джерел передачі як серед тварин, так і серед людей, а також проводять відстеження контактів, призначають профілактичне лікування Таміфлю для близьких контактів і наголошують на важливості належної обробки та приготування птиці, щоб запобігти подальшим інфекціям.
Резюме.
У всьому світі з 2003 року станом на 22 травня 2024 року було зареєстровано 906 випадків захворювання людей, у тому числі 463 смерті (CFR: 51%), на пташинй грип A(H5N1). Захворювання зареєстроване в 24 країнах (Австралія (зараження відбулося в Індії), Азербайджан, Бангладеш, Камбоджа, Канада, Чилі, Китай, Джибуті, Еквадор, Єгипет, Індонезія, Індія, Ірак, Лаос, М’янма, Непал, Нігерія, Пакистан, Іспанія, Таїланд, Туреччина, В’єтнам, Великобританія та Сполучені Штати).
На сьогоднішній день стійкої передачі від людини до людини не виявлено.
У 2024 році було зареєстровано 24 випадки, у тому числі два летальних, у чотирьох
країнах: Камбоджі (вісім випадків, одна смерть), Сполучених Штатах (тринадцять випадків), В’єтнамі (два випадки, одна смерть) та Австралії (один випадок).
Загалом ризик передачі зоонозного грипу населенню в країнах ЄС/ЄЕЗ вважається низьким. Ризик для професійно підданих груп, таких як фермери та заготівельники, вважається від низького до середнього. Безпосередній контакт із зараженими птахами або забрудненим середовищем є найбільш вірогідним джерелом інфекції, а використання засобів індивідуального захисту для людей, які зазнали контакту з мертвими птахами або їхнім послідом, мінімізує ризик, що залишився.
Нещодавні випадки в Азії та Південній Америці серед дітей і людей, які контактували з інфікованою, хворою або мертвою свійською птицею, підкреслюють ризик незахищеного контакту з інфікованими птахами на фермі у дворі. Це підтверджує важливість використання відповідних засобів індивідуального захисту.
Огляд епідеміології респіраторних вірусів вЄС/ЄЕЗ
Синдромальний нагляд у закладах первинної та вторинної медичної допомоги показує, що респіраторна активність залишається на базовому рівні в більшості країн ЄС/ЄЕЗ, на рівні, подібному до тих, що спостерігалися влітку 2023 року.
Докази триваючої активності SARS-CoV-2 як на первинній, так і на вторинній медичній допомозі спостерігалися в деяких країнах ЄС/ЄЕЗ.
Активність SARS-CoV-2 почалася приблизно на шість тижнів раніше, ніж влітку 2023 року, тенденції можна порівняти з точки зору кількості протестованих зразків і рівня позитивних результатів як у первинних, так і в вторинних дозорних системах. У дозорних системах первинної медичної допомоги (лікарі загальної практики) сукупний позитивний результат тесту залишився на рівні 29%. У дозорних системах (лікарнях) об’єднана позитивність тесту знизилася до 16%, при цьому позитивність тесту коливається від 10 до 25% у п’яти країнах, що звітують (Німеччина, Греція, Ірландія, Мальта та Іспанія).
Вікова група 65 років і старше залишалася найбільш постраждалою (20%).
Незважаючи на те, що позитивні результати тестів у дозорних системах первинної та вторинної медичної допомоги залишаються вище 10%, показники синдрому ГПЗ та ГРЗ у більшості країн не підвищуються вище базового рівня.
Сезонна активність грипу на рівні ЄС/ЄЕЗ залишалася стабільною на низькому рівні в країнах ЄС/ЄЕЗ.
Активність респіраторно-синцитіального вірусу (RSV) залишалася низькою в країнах ЄС/ЄЕЗ.
Характеристика вірусу
Грип за тиждень 40, 2023 до тижня 30, 2024
Протягом зазначеного вище періоду було генетично охарактеризовано 3896 A(H1)pdm09, 1570 A(H3) і 553 B/Victoria віруси з дозорних і недозорових джерел. З вірусів, які були віднесені, 889 були A(H1)pdm09 – 2 687 (69%) були субтипом 5a.2a, а 1 202 (31%) були субтипом 5a.2a.1. 1 567 були A(H3) – 30 (2%) були субтипом 2a, один (0,1%) був субтипом 2a.1b, 11 (0,7%) були субтипом 2a.3a, 1 524 (97%) були субтипом 2a.3a .1, а один (0,1%) був субтипом 2a.3b. 553 були B/Vic – усі були субтипом V1A.3a.2.
Варіанти SARS-CoV-2 на 28 тиждень–29 (8 липня – 21 липня 2024 р.)
Розрахунковий розподіл показав, що 56% (48–69%) для KP.3 (396 виявлень із семи країн), 44% (30–52%) для інших варіантів, включених до BA.2.86 (222 виявлення з семи країн).
Оцінка ECDC
Активність грипу та РСВ в ЄС/ЄЕЗ залишається на низькому рівні. Після періоду дуже низької активності є докази підвищення активності SARS-CoV-2 у деяких країнах, причому люди віком 65 років і старше мають найбільший ризик важкого захворювання. Незважаючи на те, що кількість госпіталізацій, госпіталізацій у відділення інтенсивної терапії та смертність від COVID-19 залишаються низькими на рівні ЄС/ЄЕЗ, зростання активності SARS-CoV-2 підкреслює постійну необхідність моніторингу впливу SARS-CoV-2 на національному та регіональному рівнях.
Холера
З 1 червня 2024 року по 30 червня 2024 року в усьому світі було зареєстровано 45 787 нових випадків холери, у тому числі 164 випадки смерті. П’ять країн, які повідомили про найбільше випадків, це Афганістан (23 592), Пакистан (7 815), Демократична Республіка Конго (3589), Сомалі (2 582) і Коморські острови (2 536).
П’ять країн, які повідомили про найбільшу кількість смертей: Нігерія (40), Ємен (35), Коморські острови (25), Афганістан (13) і Демократична Республіка Конго (13).
Крім того, 50 535 нових випадків були зареєстровані або зібрані дані ретроспективно до 1 червня 2024 року.
Нові випадки були зареєстровані в Афганістані, Бангладеш, Бурунді, Камеруні, Коморських Островах, Демократичній Республіці Конго, Ефіопії, Гаїті, Індії, Кенії, Малаві, Майотті, Мозамбіку, Нігерії, Пакистані, Сомалі, Сирії, Уганді, Об’єднаній Республіці Танзанія , Ємен, Замбія та Зімбабве.
З 1 січня 2024 року по 30 червня 2024 року в усьому світі було зареєстровано 247 071 випадок холери, у тому числі 2 121 смерть.
Африка
Бурунді : З 1 січня по 30 червня 2024 року зареєстровано 528 випадків, у тому числі один летальний. Для порівняння, у 2023 році та станом на 28 травня 2023 року було зареєстровано 450 випадків, у тому числі сім летальних.
Камерун : З 1 січня по 30 червня 2024 року зареєстровано 411 випадків, у тому числі 27 летальних. Для порівняння, у 2023 році та станом на 7 травня 2023 року було зареєстровано 720 випадків, у тому числі 43 летальних.
Коморські острови : З 1 січня по 30 червня 2024 року зареєстровано 9 871 випадок, у тому числі 146 летальних. Для порівняння, у 2023 році та станом на 30 червня 2023 року випадків не було зареєстровано.
Демократична Республіка Конго : З 1 січня по 30 червня 2024 року було зареєстровано 20 143 випадки, у тому числі 298 летальних. Для порівняння, у 2023 році та станом на 7 травня 2023 року було зареєстровано 18 794 випадки, у тому числі 104 летальних.
Ефіопія : З 1 січня по 16 червня 2024 року зареєстровано 17 796 випадків, у тому числі 136 летальних. Для порівняння, у 2023 році та станом на 13 травня 2023 року було зареєстровано 5 451 випадок, у тому числі 77 летальних.
Кенія : З 1 січня по 16 червня 2024 року зареєстровано 265 випадків, у тому числі один летальний. Для порівняння, у 2023 році та станом на 29 червня 2023 року було
зареєстровано 8 735 випадків, у тому числі 137 летальних.
Малаві З 1 січня по 16 червня 2024 року зареєстровано 261 випадок, у тому числі три летальні. Для порівняння, у 2023 році та станом на 20 червня 2023 року було
зареєстровано 41 429 випадків, у тому числі 1 185 летальних.
Мозамбік : З 1січня по 30 червня 2024 року зареєстровано 8 109 випадків, у тому числі 17 летальних. Для порівняння, у 2023 році та станом на 29 травня 2023 року було зареєстровано 30 966 випадків, у тому числі 134 летальних.
Нігерія : З 1січня по 30 червня 2024 року зареєстровано 1 579 випадків, у тому числі 54 летальних. Для порівняння, у 2023 році та станом на 28 травня 2023 року було зареєстровано 1851 випадок, у тому числі 52 летальних.
Сомалі : З 1 січня по 30 червня 2024 року зареєстровано 14 909 випадків, у тому числі 127 летальних. Для порівняння, у 2023 році та станом на 4 червня 2023 року було зареєстровано 9391 випадок, у тому числі 28 летальних.
Уганда : З 1 січня по 17 травня 2024 року зареєстровано 52 випадки, у тому числі три летальні. Для порівняння, у 2023 році та станом на 30 червня 2023 року випадків не було зареєстровано.
Об’єднана Республіка Танзанія : З 1 січня по 30 червня 2024 року зареєстровано 3301 випадок, у тому числі 52 летальних. Для порівняння, у 2023 році та станом на 4 травня 2023 року було зареєстровано 82 випадки, у тому числі три летальні.
Замбія : З 1 січня по 22 червня 2024 року було зареєстровано 20 059 випадків, у тому числі 612 летальних. Для порівняння, у 2023 році та станом на 22 червня 2023 року було зареєстровано 757 випадків, у тому числі 14 летальних.
Зімбабве : З 1 січня по 30 червня 2024 року зареєстровано 19 409 випадків, у тому числі 385 летальних. Для порівняння, у 2023 році та станом на 28 травня 2023 року було зареєстровано 1649 випадків, у тому числі 44 летальних.
Америка
Гаїті : З 1 січня по 18 травня 2024 року зареєстровано 6 763 випадки, з них 119 летальних. Для порівняння, у 2023 році та станом на 11 червня 2023 року було
зареєстровано 26 357 випадків, у тому числі 363 летальних.
Азія
Афганістан : З 1 січня по 29 червня 2024 року зареєстровано 70 350 випадків, у тому числі 38 летальних. Для порівняння, у 2023 році та станом на 10 червня 2023 року було зареєстровано 67 754 випадки, у тому числі 27 летальних.
Бангладеш: З 1 січня та станом на 27 травня 2024 року зареєстровано дев’ять випадків. Для порівняння, у 2023 році та станом на 24 травня 2023 року було зареєстровано 34 609 випадків.
Індія : З 1 січня по 12 травня 2024 року зареєстровано 2226 випадків, у тому числі шість летальних. Для порівняння, у 2023 році та станом на 18 червня 2023 року
було зареєстровано 616 випадків.
Пакистан : З 1 січня по 10 червня 2024 року зареєстровано 26 133 випадки. Для порівняння, у 2023 році та станом на 15 червня 2023 року було зареєстровано 9343 випадки.
Сирія : З 1 січня по 27 травня 2024 року зареєстровано 10 640 випадків. Для порівняння, у 2023 році та станом на 15 червня 2023 року було зареєстровано 114 064 випадки, у тому числі 621 летальний.
Ємен : З 1 січня по 17 червня 2024 року зареєстровано 11 483 випадки, з них 93 летальні. Для порівняння, у 2023 році та станом на 11 червня 2023 року було зареєстровано 3878 випадків, у тому числі чотири летальних.
Європа
Найвіддаленіші регіони Майотта : З 1 січня по 26 червня 2024 року зареєстровано 210 випадків, у тому числі два летальних. Для порівняння, у 2023 році та станом на 30 червня 2023 року випадків не було зареєстровано.
У 2022 році було 29 випадків холери у дев’яти країнах ЄС/ЄЕЗ , тоді як у 2021 році було зареєстровано два випадки, а у 2020 році – жодного. У 2019 році в країнах ЄС/ЄЕЗ було зареєстровано 25 випадків. Усі випадки мали історію подорожей до районів, уражених холерою.