З початку повномасштабної війни інформаційний простір України зазнав безпрецедентного тиску. Ворог активно використовує фейки та маніпуляції, щоб дестабілізувати ситуацію в країні. Саме тому кожен українець, особливо діти, має вміти розпізнавати дезінформацію та захищати себе в цифровому світі.

Щоб допомогти педагогам у цьому непростому завданні, управління з питань цифрового розвитку Львівської ОДА спільно з управлінням протидії кіберзлочинам у Львівській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України провели зустріч з освітянами в районах Львівської області.

Сьогодні такі зустрічі відбулися на базі Куликівської та Сокільницької громад для освітян Львівського району.

Під час зустрічей експерти детально розглянули актуальні питання кібербезпеки, зокрема:

Профілактика кіберзлочинів: Як діяти в разі, якщо дитина стала жертвою кібербулінгу або іншого злочину в мережі?

Безпечний освітній простір: Як створити безпечне середовище для навчання з використанням хмарних сервісів та інших цифрових інструментів?

Аналіз використання цифрових інструментів: Як ефективно використовувати такі сервіси, як Дія.QR та е-щоденники?

Чому це важливо?

Діти є найбільш вразливими користувачами інтернету. Вони часто довіряють інформації, яку бачать в мережі, не вміючи відрізнити правду від брехні. Тому завдання педагогів – навчити дітей критичного мислення та безпечної поведінки в інтернеті.

Результати зустрічей:

Учасники заходів отримали цінні знання та практичні рекомендації, які допоможуть їм:

Посилити кібербезпеку в навчальних закладах;

Захистити учнів від кіберзагроз;

Сформувати у дітей навички безпечного користування інтернетом.

Висновки:

Кібербезпека – це невід’ємна частина сучасного життя. Особливо важливо приділяти їй увагу в умовах війни. Завдяки спільним зусиллям ми зможемо захистити себе та наших дітей від маніпуляцій та дезінформації.

Дякуємо Валерія Івкова, старшій оперуповноваженій 1-го сектору управління протидії кіберзлочинам у Львівській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України;

Наталія Хомик, заступниці начальника управління з питань цифрового розвитку ЛОДА та

Оксана Дмитрів, головному спеціалісту відділу цифрової трансформації та інфраструктури управління з питань цифрового розвитку ЛОДА – за важливу роботу!