Соціальна та професійна адаптація учасників АТО/ООС

Постанова Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 №432 “Про затвердження Порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності”.

Хто має право?

Скористатися курсами підвищення кваліфікації або пройти професійне навчання учасники АТО/ООС з числа осіб, яким установлено один із таких статусів:

• учасника бойових дій – відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі – Закон);
  • особи з інвалідністю внаслідок війни – відповідно до пунктів 10-14 частини другої статті 7 Закону;
  • учасника війни – відповідно до пункту 13 статті 9 Закону;
  • постраждалого учасника Революції Гідності – відповідно до статті 161 Закону.
  • члена сім’ї загиблого особи, на яку поширюється чинність Закону, – відповідно до абзаців четвертого – восьмого та чотирнадцятогопункту 1 статті 10 Закону.

Як відбувається навчання?

Професійне навчання здійснюється за денною, вечірньою, очно-заочною, дистанційною, екстернатною формами навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами і триває до 12 місяців.

Підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення триває максимум 500 годин.

Послуги з професійного навчання надаються одноразово в порядку черговості.

Що потрібно зробити для цього?

Подати заяву на навчання до центру надання адміністративних послуг за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) з наступним пакетом документів:

• заява відповідно до затвердженої форми;
  • копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни, або постраждалого учасника Революції Гідності, або члена сім’ї загиблого засвідчена підписом особи;
  • копія індивідуальної програми реабілітації (для особи з інвалідністю власлідок війни);
  • для учасника антитерористичної операції – копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції;
  • для особи, яка здійснювала заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, – копія документа, що підтверджує участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, що засвідчується підписом.