Дізнайтеся про ключові завдання та напрямки діяльності відділу, спрямовані на забезпечення безпеки та обороноздатності Львівського району. Ось основні моменти:
Які ключові завдання відділу?
Відділ відповідає за реалізацію державної політики у сфері територіальної оборони та цивільного захисту. Це включає підготовку до оборони, координацію дій у надзвичайних ситуаціях, збір та аналіз інформації про обстановку в районі, а також взаємодію з військовими частинами, групами представників військової та цивільної складових територіальної оборони в штабі району територіальної оборони, центрами комплектування та соціальної підтримки.
Що робиться для оборони?
У співпраці з місцевою владою відділ готує район до територіальної оборони, допомагає громадянам готуватися до національного спротиву, забезпечує роботу пунктів пропуску на кордоні. Також координує добровольчі формування територіальних громад.
Як готують населення до національного спротиву?
Підготовка включає початкову загальновійськову підготовку в школах та базову підготовку для дорослих, яку проводять спеціалізовані центри: «Захист Львівщини» та «Сокіл». Принагідно запрошуємо всіх охочих з громад Львівського району долучитися до навчань:
– комунальне підприємство Львівської облради «Львівський обласний центр підготовки населення до національного спротиву «Захист Львівщини», контакти: mandruklex@gmail.com.
– комунальний заклад «Навчально-тренувальний центр національного спротиву «Сокіл» Сокільницької сільської ради Львівського району Львівської області», контакти: kzntcsokil@gmail.com, тел. 0679223679, 0665622332.
Чи є зараз строкова служба?
Наразі призов на строкову військову службу не проводиться. Замість неї введена базова військова служба для чоловіків (жінки – добровільно), яким до дня відправлення на базову військову службу виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 25-річного віку. Зазначені громадяни України можуть один раз обрати рік проходження базової військової служби до досягнення ними 24-річного віку.
Строки базової військової служби в календарному обчисленні встановлюються:
в мирний час, в особливий період (крім періоду дії воєнного стану) – до п’яти місяців, з яких до трьох місяців здійснюється базова загальновійськова підготовка, до двох місяців – фахова підготовка;
під час дії воєнного стану – до трьох місяців, з яких не менше одного місяця здійснюється базова загальновійськова підготовка, до двох місяців – фахова підготовка.
Разом з тим для громадян які здобувають вищу освіту проводиться базова загальновійськова підготовка, яка розпочинається з 1 вересня 2025 року.
Як відділ співпрацює з районними (об’єднаними районними) ТЦК та СП?
РДА спільно з ТЦК та СП організовують заходи щодо відбору кандидатів з числа цивільної молоді для вступу на навчання до закладів фахової передвищої військової освіти, вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти. Здійснюємо заходи щодо відбору громадян України на військову службу за контрактом у Збройні Сили України та направлення громадян для проходження базової військової служби.
Що таке штаб району територіальної оборони?
Це постійно діючий орган управління, який координує підготовку та ведення територіальної оборони в районі, а також взаємодіє з силами безпеки та оборони.
Штаб здійснює збір, обробку, узагальнення, аналіз інформації та оцінку обстановки, яка впливає на підготовку складових територіальної оборони. Здійснює контроль за підготовкою та готовністю сил і засобів, які залучаються до виконання завдань територіальної оборони. Організовує підготовку та проведення навчань (тренувань) із силами та засобами сил безпеки та оборони.
Що таке добровольчі формування територіальних громад?
Це воєнізовані формування, створені на добровільних засадах для оборони та безпеки на місцевому рівні які на даний час виконують завдання з охорони об’єктів критичної інфраструктури, забезпеченні правопорядку в умовах воєнного стану, у підготовці громадян України до національного спротиву та в мобільних вогневих групах протиповітряної оборони.
У Львівському районі діє ДФТГ №2 Львівської міської ТГ. Членом добровольчого формування може бути громадянин України віком від 18 років, який проживає на території громади, де діє добровольче формування. Контакти для бажаючих вступити: тел. +380962853091, електронна адреса: «teroborona.lew@gmail.com
Які заходи з цивільного захисту виконує відділ?
Відділ займається попередженням надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, евакуацією, забезпеченням роботи систем оповіщення та фонду захисних споруд.
Як працює система оповіщення?
На території Львівського району встановлено 252 одиниці обладнання сигнально-гучномовних пристроїв місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення, які сповіщають мешканців про загрози звуковим сигналом, та оголошенням відповідної текстової інформації.
Що потрібно знати про захисні споруди?
Об’єкти фонду захисних споруд мають стратегічне значення для забезпечення захисту населення, що передбачає безперешкодний доступ населення до об’єктів фонду захисних споруд під час оголошення тривоги. Фонд захисних споруд включає сховища, протирадіаційні укриття, споруди подвійного призначення, первинні (мобільні) укриття та найпростіші укриття, У Львівському районі їх налічується 5869.
Які повноваження районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій?
Комісія координує діяльність органів влади, підприємств та організацій у сфері техногенно-екологічної безпеки та реагування на надзвичайні ситуації. У 2025 році вже відбулося два засідання комісії, де розглядалися питання підготовки до паводків та ліквідації спалаху африканської чуми свиней.
Робота відділу оборонної роботи та цивільного захисту є надзвичайно важливою для безпеки та обороноздатності нашого району. Дякуємо за їхню службу!