Комплексна програма підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області, затверджена зі змінами до умов воєнного стану, передбачає фінансову підтримку у вигляді часткового відшкодування вартості високорепродукційного насіння.  

Відшкодуванню підлягає вартість насіння гречки, проса, олійного льону, квасолі, гороху, вики, бобів, гірчиці, редьки олійної, капусти (білокачанної, броколі, брюссельської, цвітної), буряка столового, моркви, цибулі, гарбузів, кабачків, патисонів не нижче першої репродукції або першого покоління гібриду в розмірі до 50 % вартості насіння, але не більше ніж 50 тис. грн одному суб’єкту підприємництва.

«Чимало аграріїв вбачають альтернативу у вирощуванні нішевих та овочевих культур. На полях області вже тривають польові роботи по посіву ярих культур, тому основним завданням аграріїв сьогодні – засіяти всі можливі площі сільськогосподарських угідь сортовим насінням, щоб наростити обсяги валового виробництва, а департамент активно підтримає виробників», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Тетяна Гетьман.

Для отримання фінансової підтримки претенденти подають департаменту агропромислового розвитку до 15 червня поточного року такі документи:

  • заявку за формою затвердженою Департаментом;
  • копію витягу або виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
  • копії фінансової звітності для суб’єктів господарювання (юридичних осіб) відповідно до обраної системи оподаткування;
  • для фізичних осіб-підприємців копію податкової декларації платника податку за попередній рік (крім створених у поточному році), а для фізичних осіб-підприємців, які перебувають на 4 групі, копії податкових декларацій за попередній та поточний рік;
  • копії первинних документів, які підтверджують факт оплати, одержання насіння;
  • копію документа про висів насіння (форма № ВЗСГ-4), затвердженого наказом  Мінагрополітики  від 21.12.2007 № 929 «Акт №__ про  витрати насіння  і садивного матеріалу»;
  • копії сертифікатів, що засвідчують сортові та посівні якості насіння;
  • копії звіту (звітів) з виробництва, що формувався суб’єктом господарювання та подавався до органів статистики: «Звіт про посівні площі сільськогосподарських культур» (форма №4-сг), «Звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду» (форми №29)  за останній звітний період, а у разі відсутності статистичної звітності – довідку (анкету) про виробничі показники за попередній рік, за формою затвердженою Департаментом.

У разі закупівлі насіння у фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб, не включених до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, суб’єкти господарювання додатково до вказаних документів подають копії документів на якість насіння, визначені ДСТУ 4138-2002 «Насіння сільськогосподарських культур», а саме:

  1. атестат на насіння (на добазове і базове насіння);
  2. свідоцтво про якість насіння (на сертифіковане насіння);
  3. свідоцтво на гібридне насіння (на насіння першого покоління гібридів).

 

Ознайомитись з іншими напрямами Програми, умовами участі та переліком документів можна за посиланням.

Отримати консультацію щодо участі в програмах фінансової підтримки аграріїв можна в робочий час за тел. (032) 255-50-62, (032) 255-05-72  або +38 066 718 09 18.