k2FtbBdWr1

«Дні Іспанії у Львові»: у Палаці Потоцьких урочисто відкрили виставку «Шлях Сантьяго»

Сьогодні стартували «Дні Іспанії у Львові» в межах яких запланована низка культурно-мистецьких заходів. Усі вони мають на меті продемонструвати ту співпрацю, яка сьогодні вже є між Іспанією та Україною, зокрема Львівщиною та розширити її векторність.

Зокрема у Палаці Потоцьких урочисто відкрили виставку «Шлях Сантьяго».

Каміно де Сантьяго, або Шлях Сантьяго —  це мобільна виставка, або ж паломницький маршрут в іспанське місто Сантьяго де Компостела до собору Святого Якова. Раніше його проходили виключно з релігійних цілей, зараз — і щоб надихнутися природою, і щоб насолодитися мандрівкою Португалією, Іспанією та Францією.

Існує кілька маршрутів, один з яких пролягає через українські міста, серед яких і Львів, як зазначили присутні, місцева Галіція.

«Для величезної частини світу Іспанія – це Дон Кіхот Сервантеса, це Гауді і його дивовижний Храм Святого Сімейства. Це Пікассо, це – Сальвадор Далі. Без цих імен неможливо собі уявити світового мистецтва. Хоч наші країни розділяють тисячі кілометрів, але Україну з Іспанією поєднує спільна назва. У вас є регіон Галісія, і зараз ми перебуваємо на Галичині або Галіції. Маю надію, що ми матимемо змогу разом пройти цей шлях Сантьяго: від Галіції до Галісії.  За часів незалежності Україна та Іспанія підтримує добрі стосунки у галузі туризму та культурних ініціатив. Тому ми радо вітаємо Вас у Львові. Сподіваюся, що наші спільні культурні ініціативи – це лише початок зміцнення дружніх стосунків, економічних та туристичних зв’язків, міжнародної підтримки та співпраці у всіх галузях», – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

На виставці зокрема можна побачити Міст на річці Ріо-де-Франкос, Церкву Святого Якова в Падроні, крипта у Соборі Сантьяго-де-Коспостела тощо.

«Саме Шлях Сантьяго символізує зв’язки між народами, між європейськими країнами. Перші паломники почали іти по ньому з 12 сторіччя, йшли з усієї Європи і це дуже сильно об’єднувало людей, зокрема духовною близькістю. І я вважаю, що ми маємо відновлювати цю близькість між людьми та народами. Шлях Сантьяго закінчується в місті Сантьяго-де-Коспостела, де похований святий Яков і ця земля називається Галісія, а сьогодні ми знаходимось в українській Галіції. Цей символізм дуже гарно звучить і це також має значення для нашої сьогоднішньої виставки», – зазначила Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Сільвія Кортес Мартін.

Також в межах урочистостей виступили учні НВК Школи-садку «Софія», які вивчають іспанську мову.

Нагадаємо, заходи Днів Іспанії у Львові організовує ГО Міжнародне товариство українсько-іспанської дружби, офіс якого офіційно відкриють по вулиці Ковжуна, 6 у Львові.

Додамо, що наступного року Україна та Іспанія відзначатимуть 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між країнами.