k2FtbBdWr1

«Андрей Шептицький завжди залишався мудрим наставником та добрим духовним пастирем для свого народу», – Іван Собко відвідав прощу до с. Прилбичі

Прилбичі – село в Яворівському районі, де народився митрополит Андрей Шептицький (1865 – 1944) – український релігійний діяч, єпископ Української греко-католицької церкви. Прилбичі є відпустовим місцем для прочан, які приїжджають сюди, щоб помолитися на місці блаженної пам’яті слуги Божого Митрополита Андрея та цілої його родини. Два дні, 28 і 29 липня, у селі проходить проща з нагоди 156-ї річниці від дня народження митрополита Андрея Шептицького.

Участь у Архиєрейській Божественній Літургії у Прилбичах взяли участь заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко та заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор.

«Людина великого серця і розуму – наш Митрополит Андрей Шептицький. Скільки б добрих слів про нього не говорилось, а все одно буде замало. Адже він справжній приклад людини, яка у такий непростий час, попри складні обставини робила все, що могла і навіть більше. Андрей Шептицький був не лише духовним лідером нашого народу, а й доклав чимало зусиль для збереження культурної спадщини, був щедрим меценатом та благодійником, допомогав сиротам, турбувався про молодь, підтримував освіту. Та попри всі його заслуги і здобутки, він завжди залишався мудрим наставником та добрим духовним пастирем для свого народу», – сказав Іван Собко.

Також після Літургії презентували настільну гру «Цікаве про відомих. Андрей Шептицький», яка буде цікавою і дорослим, і дітям, адже під час гри  можна дізнатися нові факти з життя Андрея Шептицького. Гра у форматі бліц-вікторини включає в себе майже 100 запитань про постать та діяння митрополита.

У Прилбичах розташовані родинна усипальниця родини Шептицьких, храм-музей митрополита Андрея, пам’ятники братам Андрею та Климентію Шептицьким.