k2FtbBdWr1

Максим Козицький вшанував пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу

Сьогодні минає 77 років від подій, що стали справжньою трагедією для усього кримськотатарського народу – депортації з їх рідних земель.

«Кримських татар виселяли з домівок, насильно зганяли у товарні вагони й везли за тисячі кілометрів від історичної Батьківщини. Це був злочин проти прав і свобод людини, який світ визнав актом геноциду. За офіційними даними за наказом Сталіна понад 180 тисяч людей депортували, головним чином в Узбекистан, невеликі групи кримських татар виселили в Казахстан, Таджикистан та в Росію. Дії тогочасної влади проти кримських татар слугують яскравим прикладом усієї радянської політики», – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Та додав: «Боротьба триває і донині. Імперіалізм та загарбницький характер сучасної влади Росії призвів до того, що впродовж останніх семи років Крим перебуває під окупацією, а доля кримських татар, які там залишились знову під загрозою. У цей день на площі Ринок вшанували пам’ять усіх жертв геноциду кримськотатарського народу. Не забуваймо про тих, кого торкнулося це жахіття і хто вимушено на чужині починав життя з початку».

Окрім площі Ринок, сьогодні прапор кримських татар замайорів біля будівлі Львівської ОДА.

Також, о 16:00 год відбудуться меморіальні заходи до 77-х роковин геноциду кримськотатарського народу у музеї «Територія Терору».

Довідково:

Щороку 18 травня відзначається подія, яка стала великою трагедією для кримських татар і не тільки – річниця депортації кримськотатарського народу 1944 року. За офіційними даними за наказом Сталіна було депортовано 183 155 осіб, головним чином в Узбекистан; невеликі групи татар було виселено в Казахстан, Таджикистан та в Росію. За наслідками депортації загинуло, за різними даними, від 15 до 46% татар. Дії радянської влади проти кримських татар слугують яскравим прикладом усієї радянської політики. Цей злочин визнано світом як акт геноциду. Станом на 2013 рік у Криму проживає близько 260 тисяч кримських татар. Ще близько 150 тисяч кримських татар проживає в Узбекистані, до півмільйона – в Туреччині, кілька десятків тисяч – в Болгарії та Румунії. Четвертий рік окупації Криму Росією знову поставив під загрозу долю кримських татар. Майже 2 тис. кримських татар знайшли притулок у Львові. У 2021 році відзначається 77-а річниця геноциду кримськотатарського народу.