Один із пріоритетів держави – дати можливість якомога більшій кількості дітей повернутися до очного навчання. Адже воно має багато переваг: спілкування з однолітками, кращий контакт з учителем, більш глибоке засвоєння знань.
Міністерство освіти і науки України активно працює над реалізацією державної політики «Школа офлайн», яка має на меті створити всі необхідні умови для безпечного й комфортного навчання.
Одним із ключових питань є облаштування укриттів у закладах освіти. Саме тому МОН спільно з партнерами розробило новий механізм розподілу державної субвенції на будівництво та ремонт укриттів.
Тепер кошти надходитимуть не областям, а безпосередньо громадам, які самостійно подаватимуть проєкти на платформі DREAM https://fortetsia.gov.ua/dream.html.
Серед основних вимог до проєктів:
наявність проектно-кошторисної документації;
навчання в закладі не менше 200 дітей;
завершення проєкту до кінця 2024 року;
співфінансування від громади не менше 10% від загальної вартості проєкту.
Система DREAM автоматично розрахує бали для кожного проєкту за чітко визначеними критеріями.
Також у рамках «Школа офлайн» МОН за підтримки ЮНІСЕФ та Buffet Foundation розробило типові проєкти укриттів. Ця документація може бути адаптована до потреб кожного закладу освіти.
Завдяки типовим проєктам:
час розробки ПКД скоротиться до 1–1,5 місяця;
зменшаться витрати на розробку документації (до 1–1,5 млн грн).
Перелік типових проєктів можна знайти на платформі «Моя Фортеця»: https://fortetsia.gov.ua.
Країна починається з освіти. Тож попри війну ми маємо зробити все можливе, щоб навчання наших дітей було результативним, безпечним і максимально відповідало їхнім потребам.