Ситуація із захворюваності на ковід у Львівській області в цілому покращилася, розповідають медики. За попередній тиждень інтенсивні показники захворюваності знизились на 11,7%.
Вище середньо обласних показників захворюваності фіксують у Золочівському, Стрийському та Львівському районах.
«Однак, ситуація є далекою від ідеальної. Так, за попередню добу в стаціонари закладів охорони здоров’я госпіталізували більш як 100 осіб. А загалом сьогодні в області на ковід хворіє 5166 людей, з них 32% – це ті люди, які знаходяться на лікуванні в стаціонарах», – розповіла заступниця директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Зоряна Года.
В реанімації перебуває 169 людей, з них 67 – на апаратах ШВЛ.
«На превеликий жаль, за попередню добу в закладах охорони здоров’я померло 13 людей з діагнозом на ковід. Традиційно найважчим перебіг ковіду є у людей, які мають супутні патології. Такі як серцево-судинні, цукровий діабет, люди з онкологічною патологією та патологією імунної системи», – наголосила Зоряна Года.
Медик нагадала про правила самоізоляції, для людей з підтвердженим ковідом та тих, хто з ними контактував.
«Самоізоляції підлягають ті пацієнти, які знаходяться на амбулаторному лікуванні, а також особи, які були в контакті з хворими на ковід. Відповідно до нових рекомендацій Постанови Кабінету Міністрів щодо самоізоляції, сімейні лікарі повинні рекомендувати своїм пацієнтам, а також контактним з ними особам, встановити додаток «Вдома». У випадку, якщо цей додаток не встановлюють, пацієнт відмовляється чи немає такої можливості, інформація від сімейного лікаря скеровується в Центр контролю та профілактики, а також в поліцію для контролю дотримання вимог самоізоляції»,- зазначила Зоряна Года.
Сьогодні Львівська область перебуває у «жовтій» епідеміологічній зоні, проте медики нагадують, що обмеження, які були у «червоній» збереглися.
«За даними Центру громадського здоров’я у Львівській області, як у всій Україні, домінує Штам «Дельта» та «Дельта Плюс». Штам «Омікрон» в Україні поки що не виявлений. Дослідження з генотипування проводяться кожного дня», – розповіла заступниця директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ.
Відтак, основними рекомендаціями залишається вакцинація, дотримання маскового режиму, соціальної дистанції, місць масового скупчення людей.