k2FtbBdWr1

Блаженнійший Патріарх Святослав відвідав всеукраїнську прощу до села Страдч

«Бог є любов», – такими словами звернувся сьогодні під час традиційної щорічної всеукраїнської прощі до Страдчу Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, Блаженнійший Патріарх Святослав.

Цьогоріч проща присвячена Дню пам’яті Страдецьких Блаженних священномученика Миколая Конрада та мученика Володимира Прийми, Дню Мирянина УГКЦ, відзначенню  80-річчя від дня мученицької смерті мучеників, а також 20-й річниці від їх Беатифікації, яка відбулася під час візиту Святого Папи Івана-Павла II в Україну.

Прочани помолились до Страдецьких Блаженних, опісля пішою ходою пройшли до молитовного поля біля «Страдецької гори», де відбулась Архиєрейська Божественна Літурrія.

Завершилась проща Хресною ходою.

Участь у прощі взяли заступник голови облдержадміністрації Іван Собко, заступниця директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор, голова Яворівської райдержадміністрації Ярослав Коминський, голова Яворівської районної ради Микола Романюк, єпископи, священники та вірні греко-католицької церкви.

Довідково:

Страдч – відпустовий Марійський паломницький центр, що славиться своїм підземним монастирем та Хресною Дорогою. У 1936 році Папа Римський Пій ХІ встановив на страдецькій горі Хресну дорогу та надав Страдчу статусу відпустового місця. Також, Страдецька Хресна дорога (Кальварія) отримала від Папи значення Єрусалимської Хресної дороги.

На вершині 350-метрової гори – храм Успення Пресвятої Богородиці. Страдч є також місцем подвигу і поховання двох новомучеників УГКЦ – о. Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми, які загинули у 1941 році під час радянської окупації Галичини. У 2001 році Папа Римський Іван Павло ІІ проголосив о. Миколу Конрада та Володимира Прийму блаженними. Блаженний Микола Конрад – професор, католицький богослов, філософ, суспільний ідеолог. Вважається духовним опікуном студентської молоді.

Володимир Прийма – єдиний мирянин, який проголошений блаженним, є опікуном мирян.