k2FtbBdWr1

Бюджетні установи області в процесі укладання угоди з Нафтогазом

Питання виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та сфері постачання гарячої води в опалювальному сезоні 2021/2022 років і ситуацію, що склалася з постачанням природного газу до бюджетних установ Львівщини розглянули під час сесії Львівської обласної ради.

Як розповів директор департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації Богдан Кейван з огляду на суттєве підвищення ціни газу на ринку, і як наслідок необхідності підтримки окремих категорій споживачів (населення, бюджетники), Меморандум дозволив зафіксувати граничні ціни на газ для окремих категорій споживачів, непідвищення тарифів для населення, а також компенсаторні механізми для громад для проходження опалювального сезону.

Так, серед основних положень Меморандуму:

– Недопущення застосування до кінцевих споживачів комунальних послуг (населення) тарифів на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, вищих ніж ті які застосовувались для даної категорії споживачів минулого опалювального сезону. Тобто, тарифи на тепло і гарячу воду не підвищуються.
– Забезпечення постачання виробникам теплової енергії, у тому числі ОСББ, релігійним організаціям, природного газу за ціною 7420 за 1000 куб м. (з ПДВ), для надання послуг з постачання населенню тепла та гарячої води;
– Передбачено можливість постачати природний газ для установ та організацій, що фінансуються з державного, обласного та місцевих бюджетів, за ціною  16,55 грн/м3.

Водночас Меморандум передбачає у 2022 році спрямування до місцевих бюджетів:

– ПДФО у розмірі 4% (додатково);
– 13,44% акцизного податку з виробленого в Україні пального та 13,44 %  акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального.

Окрім цього, 25 жовтня цього року Кабмін затвердив постанову №1102, якою встановив з 1 жовтня по 30 листопада 2021 року граничну ціну на природний газ між бюджетними установами та постачальником «останньої надії» на рівні 16,8 грн/м3, а також зобов’язав операторів газорозподільних систем забезпечити безумовне відновлення газопостачання бюджетним установам (у значенні Бюджетного кодексу України), закладам охорони здоров’я державної власності (казенні підприємства та/або державні установи тощо) та закладам охорони здоров’я комунальної власності (комунальні некомерційні підприємства та/або комунальні установи, та/або спільні комунальні підприємства тощо).

Станом на сьогодні всі об’єкти соціальної інфраструктури мають можливість проводити відбір газу.

Що ж стосується укладення угод на постачання природного газу, то сьогодні на території області є 825 контрагентів, які здійснюють закупівлю природного газу для бюджетних установ.  Станом на 8 листопада 705 контрагентів передані до постачальника «останньої надії».

Уклали угоди 77 контрагентів (а саме: 69 дитячих садочків (23%), 244 заклади освіти (47%), 46 закладів охорони здоров’я (12%).

Разом, з тим із 1189 закладів освіти та охорони здоров’я, які використовують природний газ для опалення (299 дитячих садочків, 517 закладів освіти, 373 заклади охорони здоров’я) всі установи надіслали пакет документів для укладання угод з ТОВ «Нафтогаз Трейдинг» та розпочали спрощену процедуру.

Довідково

Вартість газу з ПДВ без вартості розподілу (доставки):

– для підприємств ТКЕ – 7,42 грн/м3;
– для бюджетних та релігійних організацій становить 16,55 грн/м3;
– для населення 7,99 грн/м3 (ТОВ «Львівгаз збут») і 7,96 грн/м3 (ГК «Нафтогаз»);
– тариф послуг ТКЕ для населення у ОЗП 2021/2022 рр.  не підвищувався та залишився на рівні минулого опалювального сезону.
– у 2020 р. в Україні  видобуто 20,2 млрд м.куб природного газу, споживання склало 30,97 млрд м.куб (в т.ч. населення 8,17 млрд м.куб), на Львівщині видобуто  853 млн м.куб, споживання склало 1,1 млрд м.куб. (в т.ч. населення 0,641 млрд м.куб.)